דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם שוכחים לקחת גלולה יום אחד?

מה קורה אם שוכחים לקחת גלולה יום אחד?

צרו איתנו קשר

מבוא

לשכוח לקחת גלולה עלולה להיות השלכות חמורות. חשוב ליטול את התרופה כפי שנקבע על ידי הרופא שלך, ולהיות מודע לסיכונים הפוטנציאליים הקשורים בהחמצת מנה של התרופה. במאמר זה, נדון במה שקורה אם תשכח לקחת גלולה יום אחד.

מה יכול לקרות אם תשכח לקחת גלולה יום אחד?

אם תשכח לקחת גלולה יום אחד, התוצאה הסבירה ביותר היא שלא תחוו השפעות משמעותיות. עם זאת, אם אתה נוטל תרופה המיועדת לעבוד על בסיס יומי, כגון תרופה ללחץ דם או תרופה נוגדת דיכאון, אז חשוב ליטול אותה כפי שנקבע. אם שכחת לקחת כדור יום אחד, התרופה אולי לא יעבוד בצורה יעילה, או שזה לא יעבוד בכלל. לכך עלולות להיות השלכות חמורות, בהתאם לסוג התרופה שאתה נוטל. לדוגמה, אם אתה נוטל תרופה לשליטה בלחץ הדם שלך, שכחת לקחת אותה יום אחד עלולה לגרום ללחץ הדם שלך לעלות, מה שעלול להוביל לשבץ או התקף לב.

מה עליך לעשות אם אתה שוכח לקחת גלולה יום אחד?

אם שכחת לקחת גלולה יום אחד, חשוב לדבר עם הרופא שלך מה לעשות. הרופא שלך יוכל לייעץ לך על דרך הפעולה הטובה ביותר. בהתאם לסוג התרופה שאתה נוטל, ייתכן שתצטרך לקחת שני כדורים למחרת, או שתצטרך לדלג לחלוטין על המנה שהוחמצה.

מתי כדאי לפנות לטיפול רפואי?

אם שכחת לקחת גלולה יום אחד וחווית תופעות לוואי חמורות כלשהן, כגון כאבים בחזה, קשיי נשימה או סחרחורת, עליך לפנות מיד לטיפול רפואי. זה חשוב במיוחד אם אתה נוטל תרופה שנועדה לעבוד על בסיס יומי.

סיכום

לשכוח לקחת גלולה יום אחד עלולה להיות השלכות חמורות, תלוי בסוג התרופה שאתה נוטל. חשוב לדבר עם הרופא שלך מה לעשות אם תשכח לקחת כדור יום אחד. אם אתה חווה תופעות לוואי חמורות כלשהן לאחר ששכחת לקחת גלולה יום אחד, עליך לפנות מיד לטיפול רפואי. למידע נוסף על נטילת תרופות בבטחה, הקפד לבדוק את הסרטון הזה מ-YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן