דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם לא תשלמו פנסיה לעצמאים ב-2019?

מה קורה אם לא תשלמו פנסיה לעצמאים ב-2019?

2023-05-16 16:54:00+02:00

צרו איתנו קשר

מהי פנסיה?

פנסיה היא סוג של תוכנית חיסכון לפנסיה המספקת הכנסה קבועה לאדם במהלך הפרישה. הוא ממומן בדרך כלל על ידי תרומות של מעסיקים ועובדים, ולעתים קרובות מנוהל על ידי מוסד פיננסי של צד שלישי. פנסיה היא דרך פופולרית עבור אנשים לחסוך לפנסיה ולהבטיח להם הכנסה קבועה בשנים האחרונות.

מה קורה אם לא תשלמו פנסיה לעצמאים ב-2019?

אם אתה עצמאי ולא משלם לתוכנית פנסיה בשנת 2019, אתה עלול להחמיץ הטבות יקרות והטבות מס. לאי תשלום לפנסיה עלולות להיות השלכות כלכליות קשות, ועלול להעמיד אותך בנחיתות מבחינת החיסכון הפנסיוני.

1. אתה עלול לפספס הטבות מס

כאשר אתה מפריש לתוכנית פנסיה, ההפקדות שלך ניתנות לניכוי מס. זה אומר שאתה יכול להפחית את ההכנסה החייבת שלך ולחסוך כסף על המסים שלך. אם לא תשלם לתוכנית פנסיה, תחמיץ את הטבת המס היקרה הזו.

2. אתה עלול לפספס תרומות מעסיקים

אם אתה מועסק בחברה המציעה תוכנית פנסיונית, ייתכן שהמעסיק שלך יידרש להפקיד לתוכנית הפנסיה שלך. זה יכול להיות בצורה של התאמה בין התרומות שלך או אחוז קבוע מהשכר שלך. אם לא תשלם לתוכנית הפנסיה, תחמיץ את הפרשות המעסיק הללו.

3. אתה עלול לפספס ריבית דריבית

תוכניות פנסיה מציעות בדרך כלל ריבית דריבית, כלומר הריבית שאתה מרוויח מושקעת מחדש בתוכנית ויכולה להרוויח ריבית נוספת. לכך יכולה להיות השפעה משמעותית על כמות הכסף שחסכת לפנסיה. אם לא תשלמו לתוכנית פנסיה, תפסידו את מקור ההכנסה הפוטנציאלי הזה.

4. אתה יכול לשים את עצמך בעמדת נחיתות

אי תשלום לתוכנית פנסיונית עלול להעמיד אותך בנחיתות מבחינת החיסכון הפנסיוני. תוכניות פנסיה מציעות דרך בטוחה ואמינה לחסוך לפנסיה, ואי תשלום לפנסיה יכול להשאיר לך פחות אפשרויות בכל הנוגע לחיסכון לפנסיה.

מה אתה יכול לעשות אם אתה לא משלם לתוכנית פנסיה?

אם אינך משלם לתוכנית פנסיה, עדיין ישנן דרכים בהן תוכל לחסוך לפנסיה. להלן מספר הצעות:

  • הגדר חשבון פרישה אישי (IRA). IRA הוא סוג של חשבון חיסכון פנסיוני המציע הטבות מס וניתן להשקיע אותו במניות, אג"ח וקרנות נאמנות.
  • תרום לתוכנית 401(k). אם המעסיק שלך מציע תוכנית 401(k), אתה יכול לנצל אותה ולתרום לה על בסיס קבוע.
  • חסכון בחשבון חיסכון עם תשואה גבוהה. חשבונות חיסכון עם תשואה גבוהה מציעים ריביות גבוהות יותר מאשר חשבונות חיסכון מסורתיים, ויכולים להיות דרך טובה לחסוך לפנסיה.
  • השקיעו בבורסה. השקעה בבורסה יכולה להיות דרך מסוכנת אך עשויה להיות מתגמלת לחסוך לפנסיה.

סיכום

אי תשלום לתוכנית פנסיה בשנת 2019 יכול להיות בעל השלכות כספיות חמורות. אתה עלול לפספס הקלות מס יקרות, תרומות מעביד וריבית דריבית. עם זאת, עדיין ישנן דרכים בהן תוכל לחסוך לפנסיה, כגון הקמת IRA, תרומה לתוכנית 401(k), חיסכון בחשבון חיסכון עם תשואה גבוהה והשקעה בבורסה. למידע נוסף על תכנון פרישה ותוכניות פנסיה, בדוק את הסרטון הזה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן