דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם לא תטפלו באף שבור?

מה קורה אם לא תטפלו באף שבור?

צרו איתנו קשר

מה זה אף שבור?

אף שבור, או שבר באף, מתרחש כאשר המבנה הגרמי והסחוסי של האף נפגע. סוג זה של פציעה יכול לקרות עקב מכה ישירה בפנים, כגון אגרוף או תאונה. התסמינים של אף שבור כוללים כאב, נפיחות וחבורות סביב האף והעיניים, כמו גם צורה עקומה או מעוותת של האף.

מה קורה אם לא תטפלו באף שבור?

אם האף השבור אינו מטופל, זה יכול להוביל למספר סיבוכים. אחד הנפוצים ביותר הוא מחיצה סטיה, כלומר כאשר הסחוס באף מוזז ממקומו הרגיל. זה יכול לגרום לקשיי נשימה, כמו גם לצליל שריקה בזמן הנשימה, הנקרא רינוריאה. זה יכול גם לגרום לזיהומים כרוניים בסינוסים ולסיכון מוגבר לדימומי אף. בנוסף, היא עלולה לגרום לכאבי ראש, כאבי פנים וירידה בחוש הריח.

כיצד לטפל באף שבור

אם אתה חושב שיש לך אף שבור, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. רופא יכול לבדוק את האף ולקבוע אם הוא אכן שבור. אם כן, הם יכולים לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר. במקרים מסוימים ניתן לטפל באף שבור ללא ניתוח. זה כרוך בדרך כלל בשימוש בסד לאף כדי לשמור על האף במקומו בזמן שהוא מרפא. הסד מוסר בדרך כלל לאחר מספר ימים. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיידרש ניתוח לתיקון האף השבור. זה נעשה על ידי יישור מחדש של העצמות והסחוס, ולאחר מכן שימוש בלוחות מתכת או ברגים כדי לשמור את האף במצב הנכון. זמן ההחלמה משתנה, אך יכול לקחת מספר שבועות עד שהאף נרפא במלואו.

כיצד למנוע אף שבור

הדרך הטובה ביותר למנוע אף שבור היא ללבוש ציוד מגן בעת השתתפות בספורט או בפעילויות אחרות שעלולות לגרום לפציעות בפנים. אם אתם נמצאים במצב בו צפויה מכה באף, כמו קטטה, חשוב לנקוט בצעדים כדי להגן על עצמכם, כמו לכסות את הפנים עם הידיים או הזרועות.

מתי לפנות לרופא

אם אתה חושב שיש לך אף שבור, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. אם אתה חווה סימפטומים כלשהם של אף שבור, כגון כאב, נפיחות או צורה מעוותת של האף, חשוב להיבדק על ידי רופא. ככל שהפציעה תטופל מוקדם יותר, הסיכוי שתחווה סיבוכים ארוכי טווח קטן יותר.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן