דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם לא עושים מילוי?

מה קורה אם לא עושים מילוי?

2023-05-17 14:14:00+02:00

צרו איתנו קשר

הסיכונים של אי מילוי

בכל הנוגע לבריאות השיניים, אחד הטיפולים הנפוצים ביותר הוא סתימה. סתימה משמשת לתיקון שן שנפגעה עקב ריקבון. ההליך כולל הסרת החומר שנרקב ולאחר מכן מילוי החלל בחומר מילוי. חשוב לקבל מילוי כשצריך, שכן אי ביצוע זה עלול להוביל לתוצאות חמורות. כאשר חלל אינו מטופל, הריקבון יכול להמשיך להתפשט, ולהוביל לנזק וכאב נוספים. העששת יכולה להגיע גם לעיסה של השן, שבה נמצאים העצבים וכלי הדם. במקרה זה, ייתכן שיהיה צורך לעקור את השן ולהחליפה בשתל דנטלי. הליך זה הוא הרבה יותר יקר מאשר מילוי יכול להוביל לסיבוכים נוספים.

סימנים שאתה צריך מילוי

אחד הסימנים הראשונים לכך שאתה עשוי להזדקק למילוי הוא כאב בעת אכילה או שתייה של משהו חם או קר. הסיבה לכך היא שקצות העצבים בשן חשופים לשינוי הטמפרטורה. אתה עלול גם לחוות רגישות בעת צחצוח או שימוש בחוט דנטלי. סימן נוסף של צורך במילוי הוא ריקבון גלוי. זה יכול להופיע כנקודה כהה על השן או חור באמייל. אם אתה מבחין באחד מהסימנים הללו, חשוב לפנות מיד לרופא השיניים שלך.

כיצד למנוע צורך במילוי

הדרך הטובה ביותר למנוע צורך במילוי היא לתרגל היגיינת פה טובה. המשמעות היא צחצוח שיניים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי מדי יום ושימוש במי פה. כמו כן, חשוב לבקר את רופא השיניים באופן קבוע לבדיקות וניקויים. התזונה שלך חשובה גם כשמדובר במניעת עששת. הגבלת מזון ומשקאות ממותקים יכולה לעזור להפחית את הסיכון לריקבון. אכילת תזונה מאוזנת עם הרבה פירות וירקות חשובה גם לשמירה על בריאות הפה.

מתי לפנות לרופא השיניים

אם אתה חווה אחד מהסימנים של צורך בסתימה, חשוב לפנות מיד לרופא השיניים שלך. ככל שתקבלו את המילוי מוקדם יותר, כך ייגרם פחות נזק לשן. דחיית מילוי עלולה להוביל לנזק נוסף, לכאבים ולטיפולים יקרים יותר.

למה לצפות אצל רופא השיניים

כאשר אתה הולך לרופא שיניים לסתימה, הוא יבדוק תחילה את הפה שלך ויבצע צילומי רנטגן כדי לקבוע את היקף הנזק. לאחר מכן הם קהים את האזור עם חומר הרדמה מקומית לפני ניקוי הריקבון. לאחר מכן רופא השיניים ימלא את החלל בחומר המתאים ויבריש אותו כך שיתאים לשאר השן.

  • הקפידו על היגיינת פה טובה
  • בקר אצל רופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים
  • הגבל מזון ומשקאות ממותקים
  • אם אתם חווים סימנים של צורך בסתימה, פנו מיד לרופא השיניים

ההשלכות של אי מילוי יכולות להיות חמורות. למידה על הסיכונים של דחיית מילוי ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע את זה היא חשובה לשמירה על בריאות הפה. אם יש לך שאלות או חששות, עדיף לדבר עם רופא השיניים שלך. כדי ללמוד עוד על סתימות, אתה יכול לצפות בסרטון זה בנושא.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן