דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם לא משלמים על רישיון נהיגה?

מה קורה אם לא משלמים על רישיון נהיגה?

2023-05-16 18:21:00+02:00

צרו איתנו קשר

מבוא

בין אם אתה נהג חדש או מנוסה, אתה צריך להיות בעל רישיון נהיגה בתוקף כדי לנהוג במכונית כחוק. אבל מה קורה אם לא משלמים על רישיון נהיגה? במאמר זה נסביר את התרחישים השונים, כולל קנסות, השעיה וביטול.

קנסות

התוצאה השכיחה ביותר של אי תשלום עבור רישיון נהיגה היא קנס. בהתאם לחומרת ההפרה ולמצב שבו אתה נמצא, הקנס יכול להיות בין כמה מאות דולרים לכמה אלפים. לרוב, הקנס ילווה ברישיון על תנאי או ביטול.

השעיה וביטול

במקרים מסוימים, הקנס עשוי להיות מלווה ברישיון מתלה או ביטול. אם הרישיון שלך נשלל, לא תורשה לנהוג לפרק זמן מסוים. זה יכול להיות בין כמה חודשים למספר שנים, תלוי במדינה ובחומרת ההפרה. אם הרישיון שלך נשלל, זה אומר שהוא נלקח ממך לחלוטין ותצטרך להגיש בקשה מחדש לחדש. בהתאם למדינה שלך, ייתכן שתצטרך לעבור תהליך ארוך כדי לקבל את הרישיון שלך בחזרה.

עמלות החזרה

בנוסף לקנסות, ייתכן שתצטרך לשלם דמי החזרה כדי לקבל בחזרה את הרישיון. עמלות אלו משתנות ממדינה למדינה, אך לרוב הן עולות כמה מאות דולרים.

נקודות ברשומת הנהיגה שלך

אי תשלום עבור רישיון נהיגה יכול גם להביא לנקודות ברשומות הנהיגה שלך. נקודות אלו יכולות להישאר ברשומות שלך למשך מספר שנים ויכולות לגרום לעלייה בתעריפי הביטוח שלך.

אישומים פליליים

במקרים מסוימים, אי תשלום עבור רישיון נהיגה עלול לגרום גם להאשמות פליליות. בהתאם למדינה, האישומים הללו יכולים לנוע בין עבירה לעבירה פלילית.

סיכום

לאי תשלום עבור רישיון נהיגה עלולות להיות השלכות חמורות, לרבות קנסות, השעיה, שלילה, עמלות החזרה, נקודות ברישום הנהיגה שלך ואפילו אישומים פליליים. חשוב לוודא שתמיד משלמים על רישיון הנהיגה בזמן כדי להימנע מהשלכות אלו. אם יש לך שאלות, תוכל לצפות בסרטון זה לקבלת מידע נוסף.

טבלת סיכום

תוֹצָאָה תיאור
קנסות יכול לנוע בין כמה מאות דולרים לכמה אלפים
הַשׁעָיָה אסור לנהוג לפרק זמן מסוים
פסילה נלקח לגמרי וצריך להגיש בקשה מחדש לחדש
עמלות החזרה משתנה ממדינה למדינה, בדרך כלל עולה כמה מאות דולרים
נקודות על שיא נהיגה יכול להישאר על הרשומה שלך במשך כמה שנים ויכול לגרום לתעריפי הביטוח שלך לעלות
אישומים פליליים יכול לנוע בין עבירה לעבירה פלילית

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן