דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם לא מכסים פצע?

מה קורה אם לא מכסים פצע?

צרו איתנו קשר

מה קורה אם לא מכסים פצע?

כאשר אתה מקבל חתך או שריטה, אתה עלול להתפתות להתעלם ממנו ולתת לו להחלים מעצמו. אבל זה לא תמיד דרך הפעולה הטובה ביותר. אם אתה לא מכסה פצע, אתה עלול להעמיד את עצמך בסיכון לזיהום וסיבוכים אחרים. במאמר זה, נדון בהשלכות של אי כיסוי פצע ומה אתה יכול לעשות כדי לסייע במניעת זיהום.

מדוע חשוב לכסות פצע?

כאשר אתה מקבל חתך או שריטה, חשוב לכסות את הפצע כדי להרחיק לכלוך, חיידקים ומזהמים אחרים. מזהמים אלה עלולים לגרום לזיהום, מה שעלול להוביל לסיבוכים נוספים. בנוסף, כיסוי פצע יכול לעזור לשמור על לחות הפצע, מה שיכול להאיץ את תהליך הריפוי.

מה קורה אם לא מכסים פצע?

אם אתה לא מכסה פצע, אתה עלול לסכן את עצמך לזיהום. חיידקים ומזהמים אחרים יכולים לחדור לפצע ולגרום לזיהום. זה יכול להוביל לאדמומיות, נפיחות וכאב באזור. הזיהום יכול גם להתפשט לחלקים אחרים של הגוף, ולגרום לסיבוכים נוספים. בנוסף לזיהום, השארת פצע לא מכוסה עלולה להוביל גם להצטלקות. כאשר פצע נותר לא מכוסה, הוא עלול להתייבש וליצור גלד. גלד זה יכול למשוך את העור ולגרום לצלקות.

איך לכסות פצע

אם יש לך חתך או שריטה, חשוב לכסות אותו בתחבושת נקייה. תחבושות מגיעות במגוון גדלים וצורות, כך שתוכלו לבחור אחת המתאימה ביותר לגודל ולצורת הפצע. בעת מריחת תחבושת, הקפד להסיר תחילה לכלוך או פסולת מהפצע. לאחר מכן יש למרוח שכבה דקה של משחה אנטיביוטית על הפצע ולכסות אותו בתחבושת. בעת החלפת התחבושת, הקפד לשטוף את הידיים היטב לפני ואחרי. זה יעזור למנוע את התפשטות החיידקים. בנוסף, הקפד להשתמש בתחבושת נקייה בכל פעם שאתה מחליף את החבישה.

טיפים לטיפול בפצע

בנוסף לכיסוי הפצע, יש עוד כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי להבטיח ריפוי תקין. להלן מספר טיפים לטיפול בפצע:

  • שמור על הפצע נקי. שטפו את הפצע פעמיים ביום במים וסבון.
  • מרחו משחה אנטיביוטית על הפצע. זה יעזור לשמור על לחות הפצע ולמנוע זיהום.
  • החלף את התחבושת באופן קבוע. החלף את התחבושת לפחות פעם ביום, או יותר אם היא מתלכלכת או רטובה.
  • הימנע מלקטוף בגלד. זה יכול לגרום לפצע להיפתח מחדש, מה שעלול להוביל לזיהום.
  • פנה לרופא שלך אם הפצע לא מחלים. אם הפצע אינו מרפא או אם אתה מבחין בסימנים של זיהום, פנה לרופא שלך מיד.

מתי לפנות לרופא

אם יש לך חתך או שריטה וזה לא מתרפא כראוי או אם אתה מבחין בסימנים של זיהום, פנה לרופא שלך מיד. סימני זיהום כוללים אדמומיות, נפיחות, כאב ומוגלה. הרופא שלך יכול לאבחן את הזיהום ולספק טיפול, במידת הצורך.

להסיר

כיסוי פצע הוא שלב חשוב בסיוע במניעת זיהום ובזירוז תהליך הריפוי. כאשר יש לך חתך או שריטה, הקפד לשמור על הפצע נקי ומכוסה בתחבושת נקייה. בנוסף, אם אתה מבחין בסימנים של זיהום, פנה לרופא שלך מיד.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן