דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם לא מטפלים בשיננית?

מה קורה אם לא מטפלים בשיננית?

2023-05-17 17:40:00+02:00

צרו איתנו קשר

מבוא להיגיינת שיניים

היגיינת שיניים נכונה חיונית לבריאות ולרווחה כללית. זה עוזר למנוע ולהפחית את הסיכון לעששת ומחלות חניכיים. שיננית היא איש מקצוע המתמחה ברפואת שיניים מונעת ומסייע בקידום בריאות הפה. הם יכולים לעזור לחנך את המטופלים על טכניקות צחצוח וחוט דנטלי מתאימות, כמו גם לספק טיפולים מונעים כגון טיפולי פלואוריד וחומרי איטום.

מה קורה אם לא תפנו לשיננית?

אם אינך עוסק בשיננית, אתה עלול להיות בסיכון למגוון בעיות בריאות הפה. ללא ניקוי שוטף וטיפולים מונעים, רובד ואבנית עלולים להצטבר על השיניים, ולהוביל לעששת ולמחלות חניכיים. ככל שהבעיות הללו לא יטופלו זמן רב יותר, כך הנזק עלול להיות חמור יותר. הסימן הראשון לעששת הוא בדרך כלל חלל קטן. אם לא מטפלים, הריקבון יכול להתפשט ולגרום לנזק נוסף. החיידקים בפלאק יכולים גם לגרום לדלקת וזיהום בחניכיים, מה שמוביל למחלות חניכיים. מחלת חניכיים היא מצב חמור שעלול לגרום לאובדן שיניים ולבעיות בריאות חמורות אחרות.

השפעות ארוכות טווח של אי טיפול בשיננית

ההשפעות ארוכות הטווח של אי טיפול בשיננית יכולות להיות חמורות. עששת ומחלות חניכיים לא מטופלות עלולות להוביל לאובדן שיניים ולבעיות בריאות חמורות אחרות. בריאות פה לקויה יכולה גם לגרום לריח רע מהפה, ביטחון עצמי נמוך וקושי באכילה ובדיבור. מחלת חניכיים לא מטופלת יכולה גם להגביר את הסיכון לבעיות בריאות אחרות, כגון מחלות לב, שבץ וסוכרת. בריאות פה לקויה נקשרה גם לסיכון מוגבר לסוגים מסוימים של סרטן.

סיכום

היגיינת שיניים נכונה חיונית לבריאות ולרווחה כללית. שיננית יכולה לעזור לחנך את המטופלים על טכניקות צחצוח וחוט דנטלי מתאימות ולספק טיפולים מונעים. ללא ניקוי שוטף וטיפולים מונעים, רובד ואבנית עלולים להצטבר על השיניים, ולהוביל לעששת ולמחלות חניכיים. ההשפעות ארוכות הטווח של אי טיפול בשיננית יכולות להיות חמורות ועלולות להוביל לאובדן שיניים ולבעיות בריאות חמורות אחרות. חשוב לבקר את רופא השיניים שלך באופן קבוע ולעקוב אחר שגרת היגיינת שיניים נכונה כדי לשמור על בריאות הפה. למידע נוסף על מה קורה אם לא עושים שיננית , אנא בקר בדף הויקיפדיה העברית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן