דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם יש לי סרטן עור?

מה קורה אם יש לי סרטן עור?

2023-05-12 15:57:00+02:00

צרו איתנו קשר

מהו סרטן העור?

סרטן העור הוא הצורה הנפוצה ביותר של סרטן בארצות הברית. זה מתרחש כאשר תאי העור הופכים לא נורמליים ומתחילים לצמוח ללא שליטה. סרטן העור יכול להתפתח בכל מקום בגוף, אך לרוב הוא מתרחש בחלקים בגוף שזוכים לחשיפה רבה לשמש, כגון הפנים, הצוואר, הידיים והרגליים. שני הסוגים הנפוצים ביותר של סרטן העור הם קרצינומה של תאי בסיס וקרצינומה של תאי קשקש.

מה גורם לסרטן העור?

סרטן העור נגרם מחשיפה לקרינה אולטרה סגולה (UV) מהשמש או ממקורות אחרים, כגון מיטות שיזוף. קרינת UV פוגעת ב-DNA בתאי העור, מה שעלול להוביל להתפתחות סרטן העור. אנשים בעלי עור בהיר, שיער בהיר ועיניים, ואשר נחשפו לשמש רבים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח סרטן העור.

מהם הסימנים והתסמינים של סרטן העור?

הסימנים והתסמינים הנפוצים ביותר של סרטן העור כוללים:

 • שומה משתנה או נגע עורי
 • פצע פתוח שלא מחלים
 • כתם עור קשקשי או אדום

אם אתה מבחין באחד מהסימנים או התסמינים הללו, חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי.

כיצד מאבחנים סרטן העור?

אם הרופא שלך חושד שאולי יש לך סרטן עור, הוא בדרך כלל יבצע ביופסיה של העור. במהלך ביופסיית עור מסירים דגימה קטנה של עור ונבדקים במיקרוסקופ. זה יכול לעזור לרופא שלך לקבוע אם תאים סרטניים קיימים או לא.

מהן אפשרויות הטיפול בסרטן העור?

הטיפול בסרטן העור יהיה תלוי בסוג הסרטן, שלב הסרטן וגורמים נוספים. אפשרויות הטיפול הנפוצות כוללות:

 • ניתוח: ניתוח הוא הטיפול הנפוץ ביותר לסרטן העור. במהלך הניתוח, התאים הסרטניים מוסרים בדרך כלל, יחד עם חלק מהרקמה הבריאה שמסביב.
 • טיפול בקרינה: טיפול בקרינה משמש בדרך כלל לטיפול בסרטן עור שלא ניתן להסירו בניתוח. הוא משתמש בקרני רנטגן באנרגיה גבוהה כדי להרוג תאים סרטניים.
 • כימותרפיה: כימותרפיה היא סוג של טיפול תרופתי המשתמש בתרופות להרוג תאים סרטניים. הוא משמש בדרך כלל לטיפול בסרטן עור מתקדם.
 • אימונותרפיה: אימונותרפיה היא סוג של טיפול תרופתי המשתמש בתרופות כדי להגביר את המערכת החיסונית של הגוף ולעזור לה להילחם בתאי סרטן.

כיצד אוכל להפחית את הסיכון לסרטן העור?

ישנם מספר דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את הסיכון שלך לסרטן העור:

 • הגבל את החשיפה לשמש: נסו להימנע מלהיות בשמש בשעות השיא (בין השעות 10:00-16:00) ולבשו ביגוד מגן, כמו כובעים וחולצות ארוכות, כשאתם בחוץ.
 • השתמש בקרם הגנה: השתמש בקרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 ומעלה והמר אותו מחדש כל שעתיים.
 • הימנע ממיטות שיזוף: מיטות שיזוף הן מקור עיקרי לקרינת UV ועלולים להגביר את הסיכון לסרטן העור.

מהן ההשפעות ארוכות הטווח של סרטן העור?

ההשפעות ארוכות הטווח של סרטן העור יהיו תלויות בסוג הסרטן, שלב הסרטן והטיפול בו נעשה שימוש. במקרים מסוימים, סרטן העור יכול לגרום לעיוות, צלקות ואפילו מוות.

סיכום

סרטן העור הוא הצורה הנפוצה ביותר של סרטן בארצות הברית. היא נגרמת מחשיפה לקרינת UV מהשמש או ממקורות אחרים, כגון מיטות שיזוף. אם אתה מבחין בשינויים כלשהם בעור שלך, חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי. אפשרויות הטיפול בסרטן העור כוללות ניתוח, הקרנות, כימותרפיה ואימונותרפיה. אתה יכול להפחית את הסיכון לסרטן העור על ידי הגבלת החשיפה לשמש, שימוש בקרם הגנה והימנעות ממיטות שיזוף. ההשפעות ארוכות הטווח של סרטן העור יהיו תלויות בסוג הסרטן, שלב הסרטן והטיפול בו נעשה שימוש.

טבלה: סיכום של סרטן העור

נוֹשֵׂא סיכום
מהו סרטן העור? סרטן העור הוא הצורה הנפוצה ביותר של סרטן בארצות הברית. זה מתרחש כאשר תאי העור הופכים לא נורמליים ומתחילים לצמוח ללא שליטה.
מה גורם לסרטן העור? סרטן העור נגרם מחשיפה לקרינה אולטרה סגולה (UV) מהשמש או ממקורות אחרים, כגון מיטות שיזוף.
מהם הסימנים והתסמינים של סרטן העור? הסימנים והתסמינים השכיחים ביותר של סרטן העור כוללים שומה משתנה או נגע עורי, פצע פתוח שאינו מרפא, וכתם עור קשקשי או אדום.
כיצד מאבחנים סרטן העור? אם הרופא שלך חושד שאולי יש לך סרטן עור, הוא בדרך כלל יבצע ביופסיית עור.
מהן אפשרויות הטיפול בסרטן העור? אפשרויות הטיפול הנפוצות כוללות ניתוח, הקרנות, כימותרפיה ואימונותרפיה.
כיצד אוכל להפחית את הסיכון לסרטן העור? הגבל את החשיפה לשמש, השתמש בקרם הגנה והימנע ממיטות שיזוף.
מהן ההשפעות ארוכות הטווח של סרטן העור? ההשפעות ארוכות הטווח של סרטן העור יהיו תלויות בסוג הסרטן, שלב הסרטן והטיפול בו נעשה שימוש.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

  דילוג לתוכן