דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם חבל הטבור לא נופל?

מה קורה אם חבל הטבור לא נופל?

2023-05-10 20:46:00+02:00

צרו איתנו קשר

מהו חבל הטבור?

חבל הטבור הוא חלק חיוני בגוף האדם. זהו מבנה דמוי צינור המחבר את השליה לעובר במהלך ההריון. היא מספקת לתינוק חמצן וחומרי הזנה מגוף האם וגם מסלקת חומרי פסולת מהתינוק. בזמן הלידה חותכים את חבל הטבור ובסופו של דבר הגדם הנותר נופל.

מה קורה אם חבל הטבור לא נופל?

אם חבל הטבור אינו נופל, זה ידוע כגרנולומה טבורית. גרנולומה טבורית היא גוש קטן, אדום ולח באזור חבל הטבור. זה נגרם על ידי כמות קטנה של דם שנשארת בחבל הטבור לאחר שנחתך. דם זה מהווה סביבה מושלמת לגידול חיידקים אשר גורמת להיווצרות הגרנולומה.

מהם התסמינים של גרנולומה טבורית?

התסמין העיקרי של גרנולומה טבורית הוא גוש קטן, אדום ולח באזור חבל הטבור. זה עשוי להיות מלווה בכמות קטנה של דם או מוגלה. הגוש עשוי גם להיות מעט נפוח, והאזור עשוי להיות מעט רך.

כיצד מטפלים בגרנולומה טבורית?

הטיפול הנפוץ ביותר בגרנולומה של הטבור הוא מריחת חנקתי כסף על האזור. חנקתי כסף הוא חומר חיטוי שעוזר לייבש את הגרנולומה ולגרום לה ליפול. זה מיושם בדרך כלל כל כמה ימים עד שהגרנולומה נעלמת.

מהן האלטרנטיבות לניטראט כסף?

אם חנקתי כסף אינו יעיל, ניתן להשתמש בטיפולים אחרים. אלה כוללים אנטיביוטיקה מקומית, הסרה כירורגית או קריותרפיה (הקפאה). הרופא יבחר את הטיפול הטוב ביותר לפי גודל ומיקום הגרנולומה.

מהם הסיכונים של גרנולומה טבורית?

הסיכון העיקרי הקשור לגרנולומה טבורית הוא זיהום. אם הגרנולומה לא מטופלת, היא עלולה להזדהם ולגרום לתינוק לחלות. לכן, חשוב להגיע לטיפול בהקדם האפשרי.

מתי עלי לראות רופא?

חשוב לפנות לייעוץ רפואי אם אתה מבחין בגוש באזור חבל הטבור. הרופא שלך יוכל לאבחן את המצב ולספק את הטיפול הטוב ביותר. חשוב גם לשמור על האזור נקי ויבש כדי להפחית את הסיכון לזיהום. לסיכום, גרנולומה של הטבור היא גוש קטן, אדום ולח באזור חבל הטבור. זה נגרם על ידי כמות קטנה של דם שנשארת בחבל הטבור לאחר שנחתך. הטיפול הנפוץ ביותר בגרנולומה של הטבור הוא מריחת חנקתי כסף על האזור. אם חנקתי כסף אינו יעיל, ניתן להשתמש בטיפולים אחרים. הסיכון העיקרי הקשור בגרנולומה טבורית הוא זיהום, ולכן חשוב להגיע לטיפול בהקדם האפשרי. אם אתה מבחין בגוש באזור חבל הטבור, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן