דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם הנגזרת השנייה גדולה מ-9 שניות?

מה קורה אם הנגזרת השנייה גדולה מ-9 שניות?

2023-05-10 00:26:00+02:00

צרו איתנו קשר

מהי הנגזרת השנייה?

הנגזרת השנייה של פונקציה היא מושג המשמש למדידת קצב השינוי בשיפוע של גרף. זוהי הנגזרת של הנגזרת הראשונה ומשמשת למדידת קצב השינוי של שיפוע הגרף. הנגזרת השנייה ידועה גם בתור מבחן הנגזרת השנייה ומשמשת למציאת הקיצוניות המקומית של פונקציה.

מה קורה אם הנגזרת השנייה גדולה מ-9 שניות?

כאשר הנגזרת השנייה של פונקציה גדולה מ-9 שניות, לגרף הפונקציה יהיה שיפוע חיובי. המשמעות היא שהשיפוע של הגרף גדל, מה שמעיד שהפונקציה גדלה. המשמעות היא שהגרף של הפונקציה גדל בקצב הולך וגובר. זה ידוע בשם קיעור.

הגרף של פונקציה עם נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות

כאשר הנגזרת השנייה של פונקציה גדולה מ-9 שניות, לגרף הפונקציה יהיה שיפוע חיובי. המשמעות היא שלגרף הפונקציה תהיה צורה קעורה, הידועה גם בתור גרף "מתעקל כלפי מעלה". צורה זו מצביעה על כך שהפונקציה גדלה בקצב הולך וגובר. זה ידוע בשם קיעור.

ההשפעות של נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות

כאשר הנגזרת השנייה של פונקציה גדולה מ-9 שניות, לגרף הפונקציה יהיה שיפוע חיובי. המשמעות היא שהשיפוע של הגרף גדל, מה שמעיד שהפונקציה גדלה. המשמעות היא שהגרף של הפונקציה גדל בקצב הולך וגובר. זה ידוע בשם קעירות. ההשפעות של נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות יהיו תלויות בסוג הפונקציה המתוארת בגרף. לדוגמה, אם הפונקציה המתוארת בגרף היא פולינום, אז ההשפעות של נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות יהיו בולטות יותר. הסיבה לכך היא שלפונקציה פולינומית יש סיכוי גבוה יותר לקבל ערכים קיצוניים מאשר לפונקציה כללית יותר.

דוגמה לפונקציה פולינומית עם נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות

לפונקציה פולינומית עם נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות יהיה גרף שנראה כך: גרף של פונקציה פולינומית עם נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות כפי שניתן לראות, לגרף יש צורה קעורה, מה שמעיד על כך שהפונקציה גדלה בקצב הולך וגובר. לגרף יש גם שיפוע חיובי, מה שמעיד שהפונקציה הולכת וגדלה.

שולחן

נגזרת שנייה גרף של פונקציה השפעה
יותר מ-9 שניות צורה קעורה התפקוד עולה בקצב הולך וגובר

סיכום

לסיכום, אם הנגזרת השנייה של פונקציה גדולה מ-9 שניות, לגרף הפונקציה יהיה שיפוע חיובי, המעיד על כך שהפונקציה גדלה בקצב עולה. זה ידוע בשם קיעור. ההשפעות של נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות יהיו תלויות בסוג הפונקציה המתוארת בגרף. לדוגמה, אם הפונקציה המתוארת בגרף היא פולינום, אז ההשפעות של נגזרת שנייה גדולה מ-9 שניות יהיו בולטות יותר. למידע נוסף על נושא זה, בקר בקישור זה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן