דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם אתה מכניס לעיניים עדשות מגע שפג תוקפן?

מה קורה אם אתה מכניס לעיניים עדשות מגע שפג תוקפן?

צרו איתנו קשר

מהם הסיכונים בשימוש בעדשות מגע שפג תוקפן?

שימוש בעדשות מגע שפג תוקפן יכול להיות מנהג מסוכן. עדשות מגע הן מכשירים רפואיים, וכמו לכל המכשירים הרפואיים, יש להן תאריך תפוגה. תאריך התפוגה מודפס על אריזת עדשות המגע והוא בדרך כלל שנתיים לאחר תאריך הייצור. כאשר תוקף עדשות המגע פג, הן כבר לא בטוחות להרכבה מכיוון שהן עלולות לגרום לזיהום או תגובה אלרגית. עדשות מגע שפג תוקפן יכולות להיות מזוהמות בחיידקים, פטריות ווירוסים שעלולים לגרום לזיהום. הרכבת עדשות שפג תוקפן עלולה גם לגרות את העיניים ולגרום לתגובה אלרגית. הסיכון לזיהומים ואלרגיות אלו גבוה אף יותר אם העדשות לא מטופלות כראוי.

מדוע חשוב להחליף עדשות מגע באופן קבוע?

חשוב להחליף עדשות מגע באופן קבוע כדי להבטיח שהן בטוחות להרכבה. עם הזמן, עדשות מגע יכולות להיות יבשות ושבירות עקב חשיפה לאוויר ולאור השמש. זה יכול לגרום להם להיות מועדים יותר להיסדק ולהיקרע, מה שעלול להוביל לזיהום או לאלרגיה. בנוסף, עדשות מגע עלולות להזדהם בחיידקים ובמיקרואורגניזמים אחרים. אורגניזמים אלו יכולים להצטבר על העדשות לאורך זמן ויכולים לגרום לזיהום או לאלרגיה. החלפה קבועה של עדשות מגע עוזרת להבטיח שאורגניזמים אלה אינם נוכחים.

מהן ההשלכות הפוטנציאליות של שימוש בעדשות שפג תוקפן?

שימוש בעדשות מגע שפג תוקפן עלול לגרום לתוצאות חמורות. התוצאה השכיחה ביותר היא דלקת עיניים, שעלולה לגרום לכאב, אדמומיות וראייה מטושטשת. במקרים מסוימים, דלקת עיניים יכולה להוביל לאובדן ראייה קבוע או אפילו לעיוורון. בנוסף, שימוש בעדשות מגע שפג תוקפן עלול לגרום גם לתגובה אלרגית. תגובה אלרגית עלולה לגרום לאדמומיות, גירוד, נפיחות וכאב בעיניים. במקרים מסוימים, תגובה אלרגית עלולה לגרום לאובדן ראייה קבוע. כמו כן, חשוב לציין ששימוש בעדשות מגע שפג תוקפן עלול לבטל את המרשם שלך לעדשות מגע. המשמעות היא שתצטרכו לקבל מרשם חדש מאופטומטריסט לפני שתוכלו לרכוש עדשות מגע חדשות.

סיכום

שימוש בעדשות מגע שפג תוקפן יכול להיות מנהג מסוכן. עדשות שפג תוקפן יכולות להיות מזוהמות בחיידקים, פטריות ווירוסים שעלולים לגרום לזיהום או לתגובה אלרגית. בנוסף, עדשות שפג תוקפן עלולות להפוך יבשות ושבירות ויכולות להיות מועדות יותר להיסדק ולהיקרע. חשוב להחליף עדשות מגע באופן קבוע כדי להבטיח שהן בטוחות להרכבה. שימוש בעדשות מגע שפג תוקפן עלול להיות בעל השלכות חמורות, כולל זיהום, תגובה אלרגית, או אפילו אובדן ראייה קבוע. כמו כן, חשוב לציין ששימוש בעדשות מגע שפג תוקפן עלול לבטל את המרשם שלך לעדשות מגע. אם אינך בטוח אם פג תוקף עדשות המגע שלך, חשוב להתייעץ עם האופטומטריסט שלך. האופטומטריסט שלך יכול לעזור לך לקבוע אם יש צורך להחליף את העדשות שלך ויכול לספק לך מרשם חדש במידת הצורך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן