דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם אתה אוכל סלמונלה?

מה קורה אם אתה אוכל סלמונלה?

צרו איתנו קשר

מהי סלמונלה?

סלמונלה היא סוג של חיידק שעלול לגרום להרעלת מזון. הוא נמצא במעיים של בעלי חיים ובני אדם וניתן להפיץ אותו דרך מזון או מים מזוהמים. המקורות הנפוצים ביותר לסלמונלה הם ביצים גולמיות או לא מבושלות, עופות ובשר. מקורות אחרים כוללים חלב לא מפוסטר, פירות וירקות חיים וזוחלים לחיות מחמד. כאשר אנשים צורכים מזון מזוהם בסלמונלה, הם עלולים לחלות בסלמונלוזיס. תסמינים של סלמונלוזיס כוללים שלשולים, התכווצויות בטן, בחילות, הקאות, חום וצמרמורות. התסמינים מופיעים בדרך כלל תוך 12-72 שעות לאחר צריכת המזון המזוהם ויכולים להימשך מספר ימים.

מהן הסכנות באכילת סלמונלה?

אכילת סלמונלה עלולה להיות מסוכנת. סלמונלה עלולה לגרום למחלות קשות, ובמקרים מסוימים למוות. ילדים, קשישים ואנשים עם מערכת חיסון מוחלשת נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח סיבוכים חמורים מהרעלת סלמונלה. אנשים הנגועים בסלמונלה עלולים לחוות התייבשות עקב שלשולים והקאות. סלמונלה יכולה גם להתפשט לחלקים אחרים בגוף ולגרום לאלח דם, מצב מסכן חיים. במקרים נדירים, סלמונלה עלולה לגרום לדלקת קרום המוח, זיהום במוח ובחוט השדרה.

כיצד להימנע מאכילת סלמונלה

הדרך הטובה ביותר להימנע מאכילת סלמונלה היא לתרגל בטיחות מזון. משמעות הדבר היא שטיפת ידיים לפני ואחרי הטיפול באוכל, ובישול מזון יסודי. הקפידו לבשל ביצים עד שהחלמונים והחלבונים יציבים, ולבשל עופות ובשר עד שהם מגיעים לטמפרטורה פנימית של 165 מעלות צלזיוס. הימנע מאכילת ביצים, עופות ובשר טריים או מבושלים. כמו כן, הקפידו לשטוף פירות וירקות לפני אכילתם. אם אתה משתמש בחלב לא מפוסטר, הקפד להרתיח אותו לפני השתייה. לבסוף, אם יש לך זוחל חיית מחמד, הקפד לשטוף ידיים לאחר הטיפול בו.

מה לעשות אם אתה חווה תסמינים

אם אתה חווה תסמינים כלשהם של סלמונלוזיס, כגון שלשול, התכווצויות בטן, בחילות, הקאות, חום וצמרמורות, פנה לטיפול רפואי. הרופא שלך יוכל לאבחן את המחלה ולהמליץ על טיפול. הטיפול כולל בדרך כלל שתייה מרובה של נוזלים כדי למנוע התייבשות. במקרים מסוימים, ניתן לרשום אנטיביוטיקה לטיפול בזיהום. אם הזיהום חמור, ייתכן שיהיה צורך באשפוז.

סיכום

אכילת סלמונלה עלולה להיות מסוכנת, וחשוב לנקוט בצעדים כדי להימנע ממנה. תרגל בטיחות מזון והקפד לבשל ביצים, עופות ובשר ביסודיות. אם אתה חווה תסמינים כלשהם של סלמונלוזיס, פנה לטיפול רפואי. למידע נוסף, לחץ כאן . נקיטת אמצעי זהירות כדי להימנע מאכילת סלמונלה היא הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך ועל משפחתך. הקפד לעקוב אחר הנחיות בטיחות מזון כדי להפחית את הסיכון שלך לחלות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן