דף הבית » מה קורה? » מה קורה אם אני מתגעגע לגלולה?

מה קורה אם אני מתגעגע לגלולה?

צרו איתנו קשר

מה זה גלולה?

גלולה היא סוג של תרופה הנלקחת דרך הפה לטיפול במחלות, מצבים ומחלות מסוימות. גלולות הן בדרך כלל קטנות, עגולות ומורכבות ממרכיב פעיל בודד או משילוב של מרכיבים. דוגמאות לגלולות כוללות גלולות למניעת הריון, אנטיביוטיקה ותרופות ללא מרשם כמו אספירין ואיבופרופן.

מה קורה אם אני מתגעגע לגלולה?

החמצת גלולה יכולה להיות חוויה מפחידה, אבל היא לא חייבת להיות. לדעת מה לעשות וההשפעות הפוטנציאליות של החמצת גלולה יכולים לעזור לך להישאר בטוח. כשזה מגיע לגלולות למניעת הריון, החמצה של גלולה או נטילת אותה מאוחר יכולה להגביר את הסיכון להיכנס להריון. בנוסף, אם אתה מחמיץ שניים או יותר גלולות ברציפות, הסיכון שלך להיכנס להריון גבוה עוד יותר. חשוב ליטול את הגלולה באותה שעה בכל יום על מנת לשמור על יעילותה. חשוב לציין שהחמצה של כדור לא אומר שצריך לקחת שני כדורים למחרת. נטילת שני כדורים עלולה להגביר את הסיכון לתופעות לוואי, כגון בחילות והקאות. אם אתה מתגעגע לגלולה, עליך לקחת אותה ברגע שאתה זוכר ולאחר מכן לקחת את הגלולה הבאה שלך בזמן הרגיל. גלולות למניעת הריון מגיעות גם עם תופעות לוואי אפשריות אחרות. אלה כוללים דימום לא סדיר, רגישות בשדיים, בחילות וכאבי ראש. אם אתה חווה אחת מתופעות הלוואי הללו, חשוב לדבר עם הרופא שלך.

מה עלי לעשות אם אני מתגעגע לגלולה?

אם אתה מתגעגע לגלולה, עליך לקחת אותה ברגע שאתה זוכר ולאחר מכן לחדש את לוח הזמנים הקבוע שלך למחרת. אם אתה מתגעגע לשתי גלולות או יותר, ייתכן שתצטרך להשתמש באמצעי גיבוי של אמצעי מניעה, כגון קונדומים. חשוב לדבר עם הרופא שלך כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר. חשוב גם לזכור שהחמצת גלולה לא אומרת שנכשלת. כולם עושים טעויות, וחשוב לזכור שאתה עדיין יכול להיות בטוח ויעיל עם אמצעי מניעה.

מתי עלי לדבר עם הרופא שלי?

אם אתה מתגעגע לגלולה, עליך לדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה אחד מהדברים הבאים: • דימום או כתמים חריגים • רגישות חמורה בשדיים • בחילות או הקאות • כאבי ראש • שינויים במצב הרוח • כאבים בבטן התחתונה הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע דרך הפעולה הטובה ביותר ולעזור לך להישאר בטוח. החמצת גלולה יכולה להיות חוויה מפחידה, אבל היא לא חייבת להיות. לדעת מה לעשות וההשפעות הפוטנציאליות של החמצת גלולה יכולה לעזור לך להישאר בטוחה ויעילה עם אמצעי מניעה. אם יש לך שאלות או חששות, חשוב לדבר עם הרופא שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן