דף הבית » בחירות הגולשים » מה לעשות כאשר אתה נקע את היד שלך

מה לעשות כאשר אתה נקע את היד שלך

2023-05-10 12:42:00+02:00

צרו איתנו קשר

מה זה נקע בזרוע?

נקע בזרוע מתרחשת כאשר הרצועות המחברים את העצמות שלך נמתחות או נקרעות. סוג זה של פציעה נגרם בדרך כלל על ידי תנועה פתאומית וכוחנית של הזרוע, כגון כאשר אתה נופל או מסובב את זרועך בצורה לא נוחה. נקע בזרועות יכול לנוע בין קל לחמור, תלוי בהיקף הפציעה.

סימנים ותסמינים של נקע בזרוע

הסימנים והתסמינים השכיחים ביותר של נקע בזרוע כוללים כאב, נפיחות, חבורות וקושי להזיז את הזרוע. אתה עלול גם לחוות חוסר תחושה או עקצוץ באזור הפגוע. אם הפציעה חמורה, אתה עלול לשמוע צליל קפיצה כאשר הרצועה נקרעת.

טיפול בנקע בזרוע

הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי לטפל בזרוע נקעה הוא להניח אותה. הימנע מפעילויות המעמיסות את האזור הפצוע, כגון הרמת חפצים כבדים או עיסוק בספורט. כדאי גם למרוח קרח על האזור כדי להפחית נפיחות וכאב. תרופות נגד כאבים ללא מרשם, כגון איבופרופן או פרצטמול, יכולות גם לעזור להפחית כאב ונפיחות.

דְחִיסָה

דחיסה יכולה לעזור להפחית נפיחות ולספק תמיכה לאזור הפגוע. אתה יכול להשתמש בתחבושת אלסטית או לעטוף כדי להחיל דחיסה על האזור. ודא שהתחבושת אינה הדוקה מדי, שכן הדבר עלול לגרום לנזק נוסף.

גוֹבַה

הרמת האזור הפגוע יכולה לסייע בהפחתת הנפיחות. כדאי לנסות לשמור על הזרוע מורמת מעל לגובה הלב. אתה יכול לעשות זאת על ידי הצמדת הזרוע על כרית או כרית בזמן שאתה יושב או שוכב.

מתי לפנות לטיפול רפואי

אם אתה חווה כאבים עזים, נפיחות או קושי להזיז את הזרוע, עליך לפנות לטיפול רפואי. אתה צריך גם לפנות לטיפול רפואי אם אתה חווה חוסר תחושה או עקצוץ באזור הפגוע. רופא יכול לאבחן את הפציעה ולהמליץ על תוכנית הטיפול הטובה ביותר. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח לתיקון הרצועות הפגומות. לסיכום, נקע בזרוע היא פציעה שכיחה שיכולה לנוע בין קל לחמור. חשוב לנוח את האזור הפגוע ולמרוח קרח כדי להפחית את הנפיחות והכאב. אתה צריך גם להשתמש בדחיסה והגבהה כדי לעזור להפחית את הנפיחות. אם הפציעה חמורה או אם אתה חווה חוסר תחושה או עקצוץ באזור הפגוע, עליך לפנות לטיפול רפואי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן