דף הבית » מידע מקצועי » מה ההבדל בין מלח שולחן, מלח ים ומלח גס?

מה ההבדל בין מלח שולחן, מלח ים ומלח גס?

צרו איתנו קשר

. מה ההבדל בין מלח שולחן, מלח ים ומלח גס?

מהו מלח שולחן?

מלח שולחני הוא הסוג הנפוץ ביותר של מלח בבישול. הוא מורכב מנתרן כלורי, שנכרה ממרבצי מלח תת-קרקעיים. מלח שולחני נטחן בדרך כלל דק ויש לו תוספת יוד, חומר תזונה חיוני לבריאות האדם. הוא משמש גם בדרך כלל באפייה, כחומר משמר וכמשפר טעם.

מהו מלח ים?

מלח ים עשוי ממי ים מתאדים ולרוב הוא גס יותר ממלח שולחן. הוא אינו מעובד ואינו מכיל מרכיבים נוספים, כגון יוד. מלח ים משמש לעתים קרובות בבישול כדי להוסיף טעם למנות, כמו גם לסיום מנות. הוא משמש גם במתכוני אפייה מסוימים, כחומר משמר וכמשפר טעם.

מהו מלח גס?

מלח גס עשוי מגבישים גדולים יותר של נתרן כלורי. הוא משמש בדרך כלל כמלח סיום, מכיוון שיש לו מרקם פריך וטעם עז יותר ממלח שולחן. מלח גס משמש גם במתכוני אפייה מסוימים, כחומר משמר וכמשפר טעם.

מלח שולחן מול מלח ים מול מלח גס

השוואה מהירה מלח שולחן מלח ים מלח גס
מרקם טחון דק גס יותר ממלח שולחן גבישים גדולים יותר
טעם מָתוּן עז יותר ממלח שולחן עז יותר ממלח שולחן
שימושים בישול, אפייה, חומר משמר, משפר טעם בישול, אפייה, חומר משמר, משפר טעם גימור, אפייה, חומר משמר, משפר טעם

מלח שולחן

מלח שולחני הוא הסוג הנפוץ ביותר של מלח בבישול. הוא מורכב מנתרן כלורי, שנכרה ממרבצי מלח תת-קרקעיים. מלח שולחני נטחן בדרך כלל דק ויש לו תוספת יוד, חומר תזונה חיוני לבריאות האדם. הוא משמש גם בדרך כלל באפייה, כחומר משמר וכמשפר טעם. מלח שולחני הוא מלח נהדר לכל מטרה לבישול יומיומי.

מלח ים

מלח ים עשוי ממי ים מתאדים ולרוב הוא גס יותר ממלח שולחן. הוא אינו מעובד ואינו מכיל מרכיבים נוספים, כגון יוד. מלח ים משמש לעתים קרובות בבישול כדי להוסיף טעם למנות, כמו גם לסיום מנות. הוא משמש גם במתכוני אפייה מסוימים, כחומר משמר וכמשפר טעם. מלח ים הוא בחירה מצוינת למנות שצריכות קצת טעם נוסף.

מלח גס

מלח גס עשוי מגבישים גדולים יותר של נתרן כלורי. הוא משמש בדרך כלל כמלח סיום, מכיוון שיש לו מרקם פריך וטעם עז יותר ממלח שולחן. מלח גס משמש גם במתכוני אפייה מסוימים, כחומר משמר וכמשפר טעם. מלח גס הוא בחירה מצוינת למנות שצריכות מעט פריכות וטעם נוספים.

באיזה מלח כדאי להשתמש?

סוג המלח שאתה צריך להשתמש תלוי במנה שאתה מכין. מלח שולחני הוא מלח נהדר לכל מטרה לבישול יומיומי. מלח ים הוא בחירה מצוינת למנות שצריכות קצת טעם נוסף. מלח גס הוא בחירה מצוינת למנות שצריכות מעט פריכות וטעם נוספים. כשזה מגיע לאפייה, מלח שולחני הוא בדרך כלל הבחירה הטובה ביותר. הוא נטחן דק ומתמוסס בקלות בנוזל, מה שהופך אותו לאידיאלי לאפייה. מלח ים ומלח גס יכולים לשמש גם באפייה, אבל הם עשויים שלא להתמוסס בקלות ויכולים להשפיע על המרקם של המוצר המוגמר. כשזה מגיע לסיום מנות, מלח ים ומלח גס הם הבחירות הטובות ביותר. יש להם טעם עז יותר ממלח שולחן ויכולים להוסיף קראנץ' נחמד למנות.

סיכום

מלח שולחן, מלח ים ומלח גס הם כל סוגי המלח הפופולריים המשמשים בבישול. מלח שולחני הוא סוג המלח הנפוץ ביותר בשימוש בבישול והוא מורכב מנתרן כלורי, שנכרה ממרבצי מלח תת קרקעיים. מלח ים עשוי ממי ים מתאדים ולרוב הוא גס יותר ממלח שולחן. מלח גס עשוי מגבישים גדולים יותר של נתרן כלורי ומשמש בדרך כלל כמלח גימור. סוג המלח שאתה צריך להשתמש תלוי במנה שאתה מכין. מלח שולחני הוא מלח לכל מטרה נהדר לבישול יומיומי, בעוד שמלח ים ומלח גס הם בחירה מצוינת למנות שצריכות מעט טעם ופריכות נוספת. למידע נוסף על ההבדלים בין מלח שולחני, מלח ים ומלח גס, בדוק את הסרטון הזה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן