דף הבית » המלצות העורכים » מה ההבדל בין אידוי להרתחה?

מה ההבדל בין אידוי להרתחה?

2023-05-18 02:54:00+02:00

צרו איתנו קשר

מה זה Steaming?

אידוי היא שיטה לבישול מזון באמצעות האדים מהמים הרותחים. האדים נוצרים על ידי הרתחת מים בסיר או במחבת, ולאחר מכן מניחים את האוכל בסלסלת אדים מעל המים הרותחים. האדים מהמים הרותחים מבשלים את האוכל, ואילו המים הרותחים אינם באים במגע עם האוכל. שיטת בישול זו משמשת לעתים קרובות לבישול ירקות, דגים ומזונות עדינים אחרים.

מה זה רותח?

הרתחה היא שיטה לבישול מזון על ידי טבילתו במים רותחים. המים מחוממים לטמפרטורה של 212°F (100°C), והמזון מבושל בחום המים הרותחים. שיטת בישול זו משמשת לרוב לבישול פסטה, תפוחי אדמה ומאכלים אחרים הדורשים זמן בישול ארוך יותר.

ההבדל בין אידוי להרתחה

מהביל רְתִיחָה
משתמש באדים ממים רותחים מטביע מזון במים רותחים
מזון אינו בא במגע עם מים רותחים האוכל מבושל בחום המים הרותחים
משמש לעתים קרובות לבישול ירקות, דגים ומזונות עדינים אחרים משמש לעתים קרובות לבישול פסטה, תפוחי אדמה ומזונות אחרים הדורשים זמן בישול ארוך יותר

אידוי והרתחה הן שתי שיטות שונות לבישול מזון. אידוי משתמש באדים מהמים הרותחים לבישול מזון, בעוד שהרתחה מטביעה את המזון במים רותחים לבישולו. אידוי משמש לעתים קרובות לבישול ירקות, דגים ומזונות עדינים אחרים, בעוד שהרתחה משמשת לעתים קרובות לבישול פסטה, תפוחי אדמה ומזונות אחרים הדורשים זמן בישול ארוך יותר. בעת אידוי מזון, חשוב לוודא שהמזון כן. לא בא במגע עם המים הרותחים. אם המזון אכן בא במגע עם המים הרותחים, הוא עלול להיות מבושל מדי ועיסתי. כאשר מרתיחים מזון, חשוב לוודא שהמים רותחים לפני הוספת המזון. אם המים לא רותחים, האוכל לא יתבשל כמו שצריך.

דעה אישית

אני מעדיף אידוי על רתיחה כי זו שיטת בישול עדינה יותר השומרת על הטעם והמרקם של האוכל. אידוי הוא גם אופציה בריאה יותר מכיוון שאינו מצריך תוספת של שמן או חמאה, והמזון אינו בא במגע עם המים הרותחים. הרתחה היא אפשרות מצוינת לבישול פסטה ותפוחי אדמה, אבל אני מעדיף אידוי לירקות ודגים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן