דף הבית » מה ההבדל » מהו סופר ירח?

מהו סופר ירח?

צרו איתנו קשר

מהו סופר ירח?

מהו סופר ירח?

ירח על הוא ירח מלא שנראה גדול ובהיר מהרגיל. הוא ידוע גם בתור ירח מלא פריג'י, מכיוון שהוא מתרחש כאשר הירח נמצא בנקודה הקרובה ביותר שלו לכדור הארץ במסלולו. זה גורם לו להיראות עד 14% גדול יותר ו-30% בהיר יותר מירח מלא רגיל.

המדע שמאחורי סופר ירח

מסלולו של הירח סביב כדור הארץ אינו מעגל מושלם, אלא אליפסה. המשמעות היא שהירח לפעמים קרוב יותר לכדור הארץ מהרגיל, ולפעמים רחוק יותר. כאשר הירח נמצא בנקודה הקרובה ביותר, הוא נקרא פריג'י. כאשר הירח נמצא בנקודה הרחוקה ביותר שלו, הוא נקרא אפוג'י. ההבדל בין פריג' לאפוגי יכול להיות עד 30,000 מייל. כאשר הירח נמצא בפריג'י, הוא נראה הרבה יותר גדול ובהיר מאשר כשהוא באפוגיה. זו הסיבה שסופר ירח נראה הרבה יותר בהיר וגדול מירח מלא רגיל.

איך לצפות בסופר ירח

הדרך הטובה ביותר לצפות בירח על היא למצוא נקודה עם נוף ללא הפרעה של השמיים. הקפד לבדוק את תחזית מזג האוויר לפני שאתה הולך, שכן שמי לילה בהירים חיוניים לצפייה בירח. לאחר שמצאת מקום טוב, אתה יכול להשתמש במשקפת או בטלסקופ כדי לקבל תצפית טובה יותר על הירח. אם אין לך אף אחד מאלה, אתה עדיין יכול לצפות בירח בעין בלתי מזוינת.

עובדות על ירחי סופר

  • ירח-על נראה גדול ב-14% ובהיר יותר ב-30% מירח מלא רגיל.
  • מסלולו של הירח סביב כדור הארץ הוא אליפסה, כלומר לפעמים הוא קרוב יותר לכדור הארץ מהרגיל.
  • כאשר הירח נמצא בנקודה הקרובה ביותר שלו לכדור הארץ, הוא נקרא פריג'י.
  • הדרך הטובה ביותר לצפות בירח על היא למצוא נקודה עם נוף ללא הפרעה של השמיים.
  • ירחי-על מתרחשים בערך אחת ל-14 חודשים.
  • ירח העל הבא יתרחש ב-26 במאי 2021.

ירחי העל הם תופעה מרתקת שניתן לצפות בה בעין בלתי מזוינת. הם מתרחשים בערך אחת ל-14 חודשים, אז הקפידו לפקוח עין לקראת החודש הבא. ירח העל הבא יתרחש ב-26 במאי 2021, אז סמנו את היומנים שלכם!

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן