דף הבית » מה ההבדל » כמה זמן צריך לעבוד כדי לקבל דמי לידה?

כמה זמן צריך לעבוד כדי לקבל דמי לידה?

כמה זמן צריך לעבוד כדי לקבל דמי לידה?

צרו איתנו קשר

מה זה דמי לידה?

דמי לידה הם הטבה שמעניקים מעסיקים לאמהות לעתיד. הוא נועד לעזור לכסות את העלויות הכרוכות בלידת תינוק ויציאה מהעבודה. ברוב המקרים, דמי הלידה הם אחוזים ממשכורת העובדת, המשולמים לפרק זמן מוגדר.

נושאים קשורים:

 

כמה זמן צריך לעבוד כדי לקבל דמי לידה?

משך הזמן שעליך לעבוד כדי לזכות בדמי לידה משתנה ממעסיק למעסיק. באופן כללי, עליך לעבוד פרק זמן מסוים לפני שאתה זכאי לדמי לידה. פרק זמן זה מכונה לעתים קרובות “תקופת האכשרה”. בארצות הברית, תקופת המוקדמות היא בדרך כלל 26 שבועות. המשמעות היא שעלייך לעבוד אצל המעסיק שלך לפחות 26 שבועות לפני שאת זכאית לדמי לידה. פרק זמן זה מחושב בדרך כלל מהתאריך שבו התקבלת לעבודה או מהתאריך שבו התחלת את תפקידך הנוכחי.

מהן דרישות הזכאות האחרות?

בנוסף לתקופת האכשרה, קיימות דרישות זכאות נוספות לדמי לידה. באופן כללי, אתה חייב לקבל מספר מסוים של שעות עבודה בתקופת האכשרה, ואתה חייב לעמוד בדרישות הכנסה מסוימות. בארצות הברית, עליך לעבוד לפחות 1,250 שעות בתקופת הזכאות, ועליך להרוויח לפחות 3,000 $ בתקופת הזכאות. בנוסף, עליך להיות עובד פעיל בזמן החופשה שלך.

מה אם אני לא עומד בדרישות הזכאות?

אם אינך עומדת בדרישות הזכאות לדמי לידה, ייתכן שעדיין תהיה זכאית לחופשות אחרות. לדוגמה, חוק חופשה משפחתית ורפואה (FMLA) מספק עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור אירועים מזכים מסוימים, כולל לידת ילד.

מה אם אין לי מעסיק?

אם את עצמאית או שאין לך מעסיק, יתכן ואת עדיין זכאית לדמי לידה. המוסד לביטוח לאומי מציע תכנית הנקראת תכנית חופשת לידה, המעניקה עד 12 שבועות חופשה בתשלום לאמהות לעתיד.

מה אם יש לי שאלות?

אם יש לך שאלות לגבי דמי לידה או צורות אחרות של חופשה, חשוב לדבר עם המעסיק שלך או עם גורם משפטי מוסמך. הם יכולים לספק לך מידע נוסף על זכויותיך ודרישות הזכאות לדמי לידה.

סיכום

דמי לידה הם הטבה חשובה לאמהות המצפות. אם את מתכננת לצאת לחופשת לידה, חשוב להבין את דרישות הזכאות ואת משך הזמן שאת חייבת לעבוד כדי לזכות בדמי לידה. למידע נוסף, צפה בסרטון YouTube זה בנושא.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן