דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן צריך להיות בשמש כדי לקבל ויטמין D?

כמה זמן צריך להיות בשמש כדי לקבל ויטמין D?

כמה זמן צריך להיות בשמש כדי לקבל ויטמין D?

צרו איתנו קשר

מהו ויטמין D?

ויטמין D הוא רכיב תזונתי חיוני לגופנו. זה עוזר לגופנו לספוג סידן וזרחן, החשובים לבריאות העצם. ויטמין D גם עוזר לווסת את מערכת החיסון, והוא עשוי לשחק תפקיד בהפחתת הסיכון לסוגי סרטן מסוימים.

כמה שמש אתה צריך כדי לקבל ויטמין D?

כמות החשיפה לשמש הדרושה לך כדי לקבל מספיק ויטמין D תלויה במספר גורמים, כולל גוון העור שלך, השעה ביום והעונה. בדרך כלל, ככל שגוון העור שלך בהיר יותר, כך אתה צריך פחות חשיפה לשמש. עבור רוב האנשים, 10-15 דקות של חשיפה לשמש ביום מספיקות כדי לקבל את המינון היומי המומלץ של ויטמין D.

היתרונות של ויטמין D

ויטמין D חשוב לבריאות ולרווחה הכללית שלנו. זה עוזר לגופנו לספוג סידן וזרחן, החשובים לבריאות העצם. ויטמין D גם עוזר לווסת את מערכת החיסון, והוא עשוי לשחק תפקיד בהפחתת הסיכון לסוגי סרטן מסוימים. בנוסף, ויטמין D נקשר לשיפור מצב הרוח והפחתת הסיכון לדיכאון.

סיכונים של יותר מדי שמש

למרות שקבלת מספיק שמש חשובה לבריאותנו, יותר מדי שמש יכולה להיות מסוכנת. חשיפה ממושכת לשמש עלולה להוביל לכוויות שמש, נזק לעור ולסיכון מוגבר לסרטן העור. חשוב להגביל את החשיפה לשמש וללבוש קרם הגנה כשאתה בחוץ.

סיכום

ויטמין D הוא רכיב תזונתי חיוני לגופנו, וחשיפה מספקת לשמש חשובה לבריאותנו. בדרך כלל, 10-15 דקות של חשיפה לשמש ביום מספיקות כדי לקבל את המינון היומי המומלץ של ויטמין D. עם זאת, חשוב להגביל את החשיפה לשמש וללבוש קרם הגנה כשאתה בחוץ כדי להפחית את הסיכון לנזק לעור ולסרטן העור .

למידע נוסף, צפה בסרטון זה מ- YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן