דף הבית » למה אסור » כמה זמן צריך להדליק נרות חנוכה?

כמה זמן צריך להדליק נרות חנוכה?

צרו איתנו קשר

כמה זמן צריך להדליק נרות חנוכה?

מה זה חנוכה?

חנוכה הוא חג יהודי בן שמונה ימים החוגג את חנוכתו מחדש של בית המקדש השני בירושלים. הוא ידוע גם כפסטיבל האורות והוא נחגג על ידי הדלקת מנורת מיוחדת בעלת תשעה קנים הנקראת חנוכייה. החנוכייה דולקת בכל ליל החג בברכה מיוחדת.

כמה זמן צריך להדליק נרות חנוכה?

משך הזמן המסורתי להדלקת נרות חנוכה הוא כ-30 דקות. הסיבה לכך היא שהשמן ששימש להדלקת המנורה בבית שני בער במשך שמונה ימים, והנרות דולקים לזכר הנס הזה. יש להדליק את הנרות לאחר השקיעה ויש לכבותם לאחר שחלפו 30 הדקות. חשוב לציין כי אין להשתמש בנרות לכל מטרה אחרת, כגון קריאה או כתיבה, שכן הדבר נחשב לחילול החג.

המשמעות מאחורי הדלקת נרות חנוכה

הדלקת נרות חנוכה היא דרך לזכור את נס השמן שבער במשך שמונה ימים. זו גם דרך לחגוג את חירותו של העם היהודי מרדיפות. הנרות הם תזכורת לאומץ ולכוחם של המכבים, שלחמו נגד היוונים-סורים כדי להשיב את בית המקדש.

הברכה להדלקת הנרות

בהדלקת נרות חנוכה מברכים ברכה מיוחדת. הברכה היא כדלקמן: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק את אור החנוכה".

מסדר הדלקת הנרות

יש להדליק את נרות החנוכה לפי סדר מסוים. בלילה הראשון מדליקים נר אחד בצד הימני הקיצוני של החנוכייה. בלילה השני דולקים שני נרות, כאשר הנר החדש דולק משמאל לנר הראשון. דפוס זה נמשך עד שכל שמונת הנרות דולקים בלילה השמיני.

משמעות השמש

הנר התשיעי, המכונה שמש, משמש להדלקת הנרות האחרים. נר זה ממוקם בדרך כלל במרכז החנוכייה או מעט גבוה יותר משאר הנרות. השמש היא תזכורת לכך שיש לחלוק את אור נרות חנוכה עם אחרים.

סיכום

הדלקת נרות חנוכה היא חלק חשוב בחג. יש להדליק את הנרות במשך כ-30 דקות בכל לילה ויש להדליק אותם בסדר מסוים. הברכה להדלקת הנרות היא תזכורת לנס השמן שבער שמונה ימים ולאומץ הלב של המכבים. השמש היא תזכורת לכך שיש לחלוק את אור נרות חנוכה עם אחרים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן