דף הבית » זמן זה משאב חשוב » כמה זמן צריך דרכון אירופאי להיות תקף כשנכנסים לארץ?

כמה זמן צריך דרכון אירופאי להיות תקף כשנכנסים לארץ?

צרו איתנו קשר

כמה זמן צריך דרכון אירופאי להיות תקף כשנכנסים לארץ?

מהו דרכון אירופאי?

דרכון אירופאי הוא תעודת מעבר שהונפקה על ידי מדינה חברה באיחוד האירופי (EU). הוא מאפשר למחזיק לנסוע בחופשיות בתוך האיחוד האירופי ולמדינות אחרות שחתמו על הסכם שנגן. הדרכון משמש גם כסוג של זיהוי והוכחת אזרחות.

מהו הסכם שנגן?

הסכם שנגן הוא הסכם בין 26 מדינות אירופיות המאפשר תנועה חופשית של אנשים בתוך אזור שנגן. אזור זה כולל את רוב מדינות האיחוד האירופי, כמו גם כמה מדינות שאינן באיחוד האירופי כמו נורבגיה, שוויץ ואיסלנד.

כמה זמן צריך דרכון אירופאי להיות תקף כשנכנסים לארץ?

על מנת להיכנס למדינה באירופה, דרכון חייב להיות בתוקף לפחות שלושה חודשים מעבר לשהייה המיועדת. המשמעות היא שאם אתם מתכננים לשהות במדינה למשך חודשיים, הדרכון שלכם חייב להיות בתוקף לחמישה חודשים לפחות.

תוקף דרכון לאזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי

אזרחים שאינם באיחוד האירופי חייבים להיות בעלי דרכון בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לשהייה המיועדת. המשמעות היא שאם אתם מתכננים לשהות במדינה למשך חודשיים, הדרכון שלכם חייב להיות בתוקף לפחות שמונה חודשים.

תוקף דרכון לאזרחי האיחוד האירופי

אזרחי האיחוד האירופי חייבים להיות בעלי דרכון בתוקף לפחות שלושה חודשים מעבר לשהייה המיועדת. המשמעות היא שאם אתם מתכננים לשהות במדינה למשך חודשיים, הדרכון שלכם חייב להיות בתוקף לחמישה חודשים לפחות.

אילו מסמכים נוספים אני צריך כדי להיכנס למדינה באירופה?

בנוסף לדרכון תקף, ייתכן שיהיה עליך לספק מסמכים אחרים כדי להיכנס למדינה באירופה. מסמכים אלה עשויים לכלול:

  • הוכחה לכספים מספקים למשך שהותכם
  • הוכחת לינה
  • הוכחת ביטוח נסיעות
  • הוכחת כרטיס הלוך ושוב
  • ויזה (אם נדרש)

חשוב לבדוק את דרישות הכניסה של המדינה בה אתם מבקרים לפני הנסיעה.

סיכום

בכניסה למדינה באירופה, חשוב לוודא שהדרכון שלכם בתוקף לפחות לשלושה חודשים מעבר לשהייה המיועדת. אזרחים שאינם באיחוד האירופי חייבים להיות בעלי דרכון בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לשהייה המיועדת. בנוסף לדרכון תקף, ייתכן שיהיה עליך לספק מסמכים אחרים כדי להיכנס למדינה באירופה. חשוב לבדוק את דרישות הכניסה של המדינה בה אתם מבקרים לפני הנסיעה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן