דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן נמשכים הכאבים לאחר עקירת שן בינה?

כמה זמן נמשכים הכאבים לאחר עקירת שן בינה?

צרו איתנו קשר

מהן שיני בינה?

שיני בינה הן השיניים האחרונות שנכנסו, בדרך כלל בין הגילאים 17 עד 25. לחלק מהאנשים יש את כל ארבע שיני הבינה, בעוד שלאחרים אולי אין. שיני בינה עלולות לגרום לכאב ולבעיות אחרות אם לא מסירים אותן.

נושאים קשורים:

מדוע יש צורך בעקירת שן בינה?

עקירת שן בינה היא הליך נפוץ, אך מדוע היא הכרחית? שיני בינה עלולות לגרום לצפיפות יתר בפה, מה שמוביל לכאב, זיהום ובעיות אחרות. גם שיני בינה יכולות להיפגע, כלומר הן תקועות בעצם הלסת ואינן יכולות לבקוע כראוי. במקרים אלה יש צורך בחילוץ כדי למנוע כאב וזיהום נוספים.

כאב לאחר חילוץ

לאחר עקירת שן בינה, החולים עלולים לחוות כאב, נפיחות ודימום. הכאב יכול לנוע בין קל לחמור, והוא יכול להימשך מספר ימים לאחר ההליך. גם נפיחות וחבורות שכיחות, ויכולות להימשך עד שבועיים.

ניהול כאב

הדרך הטובה ביותר לנהל כאב לאחר עקירת שן בינה היא ליטול תרופות כאב כפי שנקבע על ידי רופא השיניים שלך. תרופות כאב ללא מרשם כמו איבופרופן ואצטמינופן יכולות גם כן לעזור. מריחת שקיות קרח על האזור יכולה גם לעזור להפחית נפיחות וכאב.

זמן ריפוי

זמן הריפוי לאחר עקירת שן בינה יכול להשתנות מאדם לאדם. בדרך כלל, לוקח לאזור כשבועיים להחלים לחלוטין. במהלך תקופה זו, חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך לטיפול באזור.

מתי לפנות לרופא

אם אתם חווים כאבים עזים, נפיחות או דימום לאחר עקירת שן בינה, חשוב לפנות מיד לרופא. תסמינים אלו יכולים להיות סימנים של זיהום, אשר עלולים להיות חמורים אם אינם מטופלים.

סימפטום מֶשֶׁך
כְּאֵב מספר ימים עד שבועיים
נְפִיחוּת עד שבועיים
סימון עד שבועיים
מַרפֵּא שבועיים

למידע נוסף על עקירת שן בינה והקלה על כאבים, בדוק את הסרטון הזה מ- YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן