דף הבית » מדריך זמן הקשור לבריאות » כמה זמן נמשך חום ויראלי אצל ילדים? מתי צריך להתחיל לדאוג?

כמה זמן נמשך חום ויראלי אצל ילדים? מתי צריך להתחיל לדאוג?

כמה זמן נמשך חום ויראלי אצל ילדים

צרו איתנו קשר

קדחת ויראלית היא כינוי כללי למחלה זיהומית שמתפשטת במהירות בקרב אנשים בחברה. זה יכול להיגרם על ידי חיידקים, פטריות, וירוסים וטפילים.

קדחת ויראלית היא מצב שנגרם על ידי מחלה זיהומית. זה יכול להתפשט באמצעות מגע ישיר או מגע עם חפצים שעליהם יש את הנגיף. חום ויראלי יכול לגרום למגוון רחב של תסמינים, כולל טמפרטורת גוף גבוהה, כאבי ראש, כאבי שרירים, עייפות ועוד.

קדחת ויראלית היא מחלת ילדות נפוצה. זה יכול להיות קל או חמור. אורך החום תלוי בסוג הנגיף הגורם לו וכמה זמן הוא קיים.

חום ויראלי נמשך בין 2-3 ימים לשבוע ברוב הילדים. הסיבה לכך היא שהגוף נלחם בנגיפים והופך חסין מפניהם לאחר פרק זמן זה.

חום ויראלי אינו מסוכן לבריאות ילדכם. עם זאת, זה יכול להיות לא נוח עבורם מכיוון שהם עלולים להרגיש חלשים או חסרי שקט ועם מעט כאב גרון. זה גם נפוץ שלילדים יש נזלת ועיניים דומעות.

חום גבוה ללא תסמינים נוספים ילדים

חום הוא סימפטום נפוץ של מחלות רבות, אבל זה יכול להיות גם סימן לבעיות אחרות. חשוב לדעת את ההבדל בין חום לתסמינים אחרים כדי שתוכל לנקוט בצעדים הנכונים כדי לעזור לילדך.

כמה סימנים נפוצים של חום כוללים:

– טמפרטורה גבוהה מאוד (מעל 38°C או 100.4°F)

– עור שמרגיש חם ויבש

– כאב ראש

– בחילה או הקאות

– כאבי שרירים או נוקשות

חום גבוה ללא תסמינים אחרים ילדים הוא מצב שעלול לגרום לסיבוכים חמורים. כמובן, ההורים צריכים להיות ערניים ולצפות לתסמינים אחרים כדי לדעת אם יש משהו חמור יותר קורה.

ילדים עם חום גבוה עשויים לסבול מתסמינים אחרים כגון הקאות, שלשולים או התייבשות. אם אתה מבחין באחד מהתסמינים הללו, עדיף להתייעץ עם הרופא שלך מיד.

ילדים עם חום גבוה לרוב מאובחנים בטעות ומטופלים במחלות אחרות כמו דלקת ריאות או דלקת קרום המוח. על מנת להימנע מטעויות כאלה, הרופאים צריכים להיות מודעים לתסמינים ולסימנים שיכולים להיות לילד.

חום גבוה ללא תסמינים אחרים הוא מצב שכיח בילדים. ילדים רבים סובלים ממצב זה בשלב מסוים בחייהם והוא אינו מזיק להם. עם זאת, הרופאים צריכים לדעת עם מה הם מתמודדים כשהם רואים ילד עם מצב זה כדי שיוכלו לספק טיפול הולם.

הבנת משך קדחת נגיפית בילדים
הבנת משך קדחת נגיפית בילדים

איך להוריד חום לתינוקות?

חום הוא סימפטום שכיח אצל תינוקות. זה יכול להיגרם בגלל הרבה דברים, אבל זה בדרך כלל לא מזיק. אם לתינוק שלך יש חום, עליך לעשות הכל כדי להפחית אותו בהקדם האפשרי.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לוודא שהתינוק שלך אינו מיובש. אם התינוק היה חולה זמן רב ולא היו לו נוזלים, הגוף יתייבש במהירות בגלל החום. כדי למנוע התייבשות, תן לתינוקך הרבה נוזלים וודא שגם הוא אוכל טוב.

אם לילדך עדיין יש חום לאחר 24 שעות, עליך לקחת אותו לרופא או לגשת מיד לחדר מיון.

אקמול לתינוקות

אקמול הוא סוג של תרופה המשמשת לטיפול בחום, כאבים ודלקות. יש לו גם שימושים אחרים כמו הקלה על הסימפטומים של הצטננות, שפעת וכאבי ראש.

אקמול היא תרופה שניתן למצוא כמעט בכל בית. מכיוון שהוא בטוח לילדים ומבוגרים כאחד, הוא ניתן לעתים קרובות לתינוקות כדי לעזור עם תסמיני חום או כאב – הסיבה השכיחה ביותר לכך שהורים נותנים לתינוקות שלהם אקמול.

אקמול לתינוקות ניתן ליטול דרך הפה, פי הטבעת או בהזרקה. זה מגיע בניסוחים שונים כגון טבליות לעיסה, סירופ ותרחיף.

התרופה זמינה במינונים שונים בהתאם לגיל הילד ולחומרת המצב המטופל.

כמה זמן יכולה להימשך חום ויראלי בילדים
כמה זמן יכולה להימשך חום ויראלי בילדים

חום גוף נמוך

תסמינים של טמפרטורת גוף נמוכה כוללים תחושת קור בכל הגוף, רעד, כאב ראש ובלבול. טמפרטורת גוף נמוכה יכולה גם להיות סימן לכך שיש בעיה רפואית רצינית שמתרחשת בגופך. זה יכול להיגרם על ידי הרבה דברים שונים כגון התייבשות או היפותרמיה.

טמפרטורת גוף נמוכה עלולה לגרום למגוון בעיות בריאותיות. אדם עם טמפרטורת גוף נמוכה עלול לחוות עייפות, כאבי ראש, בלבול, סחרחורת ואפילו תרדמת.

הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא להגדיל את הצריכה היומית של מים ואלקטרוליטים. אתה צריך גם לוודא שאתה מקבל מספיק שינה ומנוחה על ידי תעדוף דברים שחשובים לך.

אחת הדרכים למנוע טמפרטורת גוף נמוכה היא מקלחת חמה לפני השינה או שתיית חלב חם לפני השינה.

איך מטפלים בחום ויראלי אצל ילד?

טיפול בקדחת ויראלית אצל ילד כרוך בדרך כלל בשילוב של תרופות ביתיות ותרופות ללא מרשם לניהול התסמינים. הנה כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי לעזור לילדך להרגיש טוב יותר:

• שמור על לחות ילדך: עודדו את ילדכם לשתות הרבה נוזלים כגון מים, מרקים צלולים ותמיסות אלקטרוליטים כדי למנוע התייבשות.

• תן תרופות להורדת חום: תרופות ללא מרשם כמו אצטמינופן ואיבופרופן יכולות לסייע בהורדת חום והקלה על כאבים. עם זאת, חשוב להקפיד על הוראות המינון ולא לחרוג מהמינון המומלץ.

• הקפידו על מנוחה רבה: מנוחה חשובה כדי לעזור לגוף של ילדכם להילחם בנגיף. עודדו את ילדכם לנוח ולישון כמה שיותר.

• השתמשו בקומפרס קריר: דחיסה קרירה, כמו מטלית לחה, יכולה לסייע בהורדת חום ולגרום לילדכם להרגיש בנוח יותר.

• מעקב אחר סיבוכים: במקרים מסוימים, חום ויראלי יכול להוביל לסיבוכים כגון התייבשות, התקפים או זיהומים חיידקיים. אם החום של ילדך נמשך יותר ממספר ימים, או אם הם מפתחים תסמינים אחרים כגון פריחה או קשיי נשימה, חשוב לפנות לטיפול רפואי.

חשוב לציין כי אנטיביוטיקה אינה יעילה נגד זיהומים ויראליים ויש לרשום אותה רק על ידי ספק שירותי בריאות אם יש חשד לזיהום חיידקי.

כמה זמן אמור להימשך זיהום ויראלי בילדים?

משך זיהום ויראלי בילדים יכול להשתנות בהתאם לנגיף הספציפי ולמערכת החיסון של הילד. באופן כללי, רוב הזיהומים הנגיפים בילדים יכולים להימשך בין מספר ימים לשבועיים.

זיהומים ויראליים נפוצים המשפיעים על ילדים כוללים הצטננות, שפעת, ברונכיוליטיס, croup ודלקת קיבה. תסמינים של זיהום ויראלי יכולים לכלול חום, שיעול, נזלת, כאב גרון, כאבי גוף ועייפות.

בעוד שרוב הזיהומים הנגיפים מגבילים את עצמם ויחלפו מעצמם, חשוב לעקוב אחר הסימפטומים של ילדכם ולפנות לטיפול רפואי אם הם נמשכים או מחמירים. בנוסף, זיהומים ויראליים מסוימים יכולים להוביל לסיבוכים, כגון התייבשות או דלקת ריאות, אשר עשויים לדרוש טיפול רפואי.

כדי לסייע במניעת התפשטות זיהומים ויראליים בילדים, עודדו שטיפת ידיים תכופה, הימנע ממגע קרוב עם אחרים חולים, וודא שילדך מעודכן בכל החיסונים המומלצים.

מתי עלי לדאוג מהחום של ילדי?

הרבה הורים שואלים מתי חום של ילד צריך להדליק נורה אדומה?
הורים צריכים להיות מודאגים מהחום של ילדם אם הוא נמשך יותר מכמה ימים או מלווה בתסמינים מדאיגים אחרים. הנה כמה קווים מנחים שיעזרו לך לקבוע מתי לדאוג מהחום של ילדך:

• גיל הילד: עבור תינוקות מתחת לגיל 3 חודשים, כל חום (טמפרטורה מעל 100.4 מעלות צלזיוס או 38 מעלות צלזיוס) צריך להיות מוערך על ידי ספק שירותי בריאות מיד. עבור ילדים גדולים יותר, חום בדרך כלל אינו סיבה לדאגה אלא אם הוא גבוה מאוד (מעל 104 מעלות צלזיוס או 40 מעלות צלזיוס) או נמשך יותר מכמה ימים.

• תסמינים נוספים: אם החום של ילדך מלווה בתסמינים אחרים כגון פריחה, קשיי נשימה, כאב ראש חמור, צוואר נוקשה או כאבי בטן, חשוב לפנות לטיפול רפואי.

• התייבשות: אם ילדכם אינו שותה מספיק נוזלים או מראה סימני התייבשות, כגון יובש בפה, עיניים שקועות או ירידה בתפוקת השתן, חשוב לפנות לטיפול רפואי.

• מצבים רפואיים כרוניים: ילדים עם מצבים רפואיים כרוניים, כגון מחלות לב, מחלות ריאות או סוכרת, עלולים להיות בסיכון גבוה יותר לסיבוכים כתוצאה מחום ויש להעריך אותם על ידי ספק שירותי בריאות.

• נסיעות או חשיפה לאחרונה: אם ילדכם נסע לאחרונה לאזור עם שכיחות גבוהה של מחלות זיהומיות או נחשף למישהו עם מחלה מדבקת, חשוב לפנות לטיפול רפואי אם הוא מפתח חום.

חשוב לסמוך על האינסטינקטים שלך כהורים ולפנות לטיפול רפואי אם אתה מודאג מהחום של ילדך או תסמינים אחרים. ספק שירותי בריאות יכול לעזור לקבוע את הגורם הבסיסי לחום ולהמליץ ​​על טיפול מתאים.

ניהול חום נגיפי בילדים משך ותסמינים
ניהול חום נגיפי בילדים משך ותסמינים

איזו תרופה טובה לחום ויראלי לתינוקות?

חשוב לציין שעבור תינוקות, עדיף להתייעץ עם ספק שירותי בריאות לפני מתן כל תרופה נגד חום ויראלי. רוב התרופות להורדת חום ללא מרשם אינן מומלצות לתינוקות מתחת לגיל 6 חודשים ללא התייעצות עם ספק שירותי בריאות.

לתינוקות מעל גיל 6 חודשים, התרופות הבאות עשויות להיות מומלצות על ידי ספק שירותי בריאות:

• Acetaminophen (Tylenol): תרופה זו יכולה לסייע בהורדת חום ולהקל על כאב ואי נוחות. חשוב להקפיד על הוראות המינון ולא לחרוג מהמינון המומלץ.

• איבופרופן (אדוויל, מוטרין): תרופה זו יכולה גם לסייע בהורדת חום ולהקל על כאב ואי נוחות. עם זאת, זה בדרך כלל לא מומלץ לתינוקות מתחת לגיל 6 חודשים ויש להשתמש בזהירות בתינוקות גדולים יותר.

חשוב להימנע ממתן אספירין לתינוקות וילדים עם חום, מכיוון שהוא נקשר למצב נדיר אך חמור הנקרא תסמונת ריי.

בנוסף לתרופות, חשוב לוודא שתינוקך מקבל הרבה מנוחה ונוזלים כדי לעזור לו להתאושש מחום ויראלי. אם יש לך חששות לגבי חום או תסמינים של תינוקך, עדיף להתייעץ עם ספק שירותי בריאות.

מתי הגיע הזמן לפנות לחדר מיון?

  • ככלל, אם אתם מודאגים, ורוצים להיות על הצד הבטוח, תמיד כדאי לפנות לקבלת טיפול וייעוץ רפואי וחדר מיון הוא אחת מהאפשרויות.
  • אפשר גם לקבל ייעוץ טלפוני במוקדים שונים כגון נטלי, טרם, מכבי, כללית ועוד

מה הורג וירוסים באופן טבעי?

ישנם מספר חומרים טבעיים שנמצאו כבעלי תכונות אנטי-ויראליות, כלומר יש להם את היכולת להרוג או לעכב את הצמיחה של וירוסים. אלו כוללים:

• שום: שום מכיל תרכובות כמו אליצין ואג'ואן בעלות תכונות אנטי-ויראליות. אכילת שום או נטילת תוספי שום עשויים לסייע בחיזוק המערכת החיסונית שלך ולהילחם בזיהומים ויראליים.

• ג'ינג'ר: ג'ינג'ר מכיל תרכובות כמו ג'ינג'רולים ושגאולים בעלות תכונות אנטי-ויראליות. שתיית תה ג'ינג'ר או הוספת ג'ינג'ר לארוחות שלך עשויה לעזור לתמוך במערכת החיסון שלך ולהילחם בזיהומים ויראליים.

• דבש: לדבש נמצאה תכונות אנטי-ויראליות ואנטי-בקטריאליות. הוא מכיל תרכובות שיכולות לסייע בחיזוק המערכת החיסונית שלך ולהילחם בזיהומים ויראליים. צריכת דבש או שימוש בו כממתיק טבעי עשויה להועיל.

• כורכום: הכורכום מכיל תרכובת בשם כורכומין, אשר נמצאה בעלת תכונות אנטי-ויראליות. הוספת כורכום לארוחות שלך או נטילת תוספי כורכום עשויים לסייע בחיזוק המערכת החיסונית שלך ולהילחם בזיהומים ויראליים.

חשוב לציין שאמנם חומרים טבעיים אלו עשויים להיות בעלי תכונות אנטי-ויראליות, אך אין להשתמש בהם כתחליף לטיפול רפואי. אם אתה חווה תסמינים של זיהום ויראלי, חשוב להתייעץ עם ספק שירותי בריאות לאבחון וטיפול נכונים.

מתי לפנות לטיפול רפואי בחום הנגיפי של ילדך
מתי לפנות לטיפול רפואי בחום הנגיפי של ילדך

מחשבות אחרונות על כמה זמן נמשכת חום ויראלי תמונות? כל מה שאתה צריך לדעת

לסיכום, משך חום ויראלי בילדים יכול להשתנות בהתאם לגורם הבסיסי ולתגובה החיסונית האינדיבידואלית של הילד. ברוב המקרים, חום נגיפי נמשך מספר ימים עד שבוע וחולף מעצמו ללא כל טיפול ספציפי. עם זאת, חשוב לעקוב אחר הסימפטומים של ילדכם ולפנות לטיפול רפואי אם החום נמשך יותר משלושה ימים או מלווה בתסמינים נוגעים אחרים. הידרציה נכונה, מנוחה וניהול סימפטומים יכולים לעזור לילדכם להתאושש מחום ויראלי ולמנוע סיבוכים.

למידע נוסף, בקרו באתר הכללית או באתר ynet.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן