דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן מראש על המעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן מראש על המעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן מראש על המעסיק להודיע על פיטורים?

צרו איתנו קשר

מה זה פיטורים?

פיטורים הם הפסקת עבודתו של עובד בשל כך שהחברה לא נזקקה עוד לשירותיו. פיטורים נעשים בדרך כלל כאשר חברה עוברת מבנה מחדש או צמצום, והם מהווים מצב קשה הן למעסיקים והן לעובדים.

נושאים קשורים:

 

מהי הדרישה המשפטית להודעת פיטורים?

בארצות הברית, אין חוק פדרלי המחייב מעסיקים להודיע על פיטורים. עם זאת, במדינות מסוימות יש חוקים המחייבים מעסיקים להודיע על פיטורים. לדוגמה, בקליפורניה, מעסיקים חייבים להודיע לפחות 60 יום מראש אם הם מפטרים 50 עובדים או יותר. בניו יורק, מעסיקים חייבים להודיע לפחות 90 יום מראש אם הם מפטרים 25 עובדים או יותר.

מהו חוק ה-WARN?

חוק התאמת עובדים והסבה מקצועית (WARN) הוא חוק פדרלי המחייב מעסיקים להודיע על פיטורים לעובדיהם. חוק ה-WARN חל על מעסיקים עם 100 עובדים או יותר, והוא מחייב מעסיקים להודיע לפחות 60 יום על פיטורים.

מהי השיטה הטובה ביותר להודעת פיטורים?

גם אם אין דרישה חוקית למעסיקים להודיע על פיטורים, עדיף למעסיקים להודיע כמה שיותר. זה מאפשר לעובדים לקבל זמן להתכונן לפיטורים ולחפש הזדמנויות תעסוקה אחרות.

מה צריכים מעסיקים לכלול בהודעת הפיטורים?

בעת מתן הודעה על פיטורים, על המעסיקים לכלול מידע על הפיטורים, כגון תאריך הפיטורים ומספר העובדים שנפגעו. מעסיקים צריכים גם לספק מידע על חבילות פיצויים או הטבות אחרות שעובדים עשויים להיות זכאים להן.

סיכום

פיטורים הם מצב קשה הן למעסיקים והן לעובדים. מעסיקים צריכים להיות מודעים לכל דרישה חוקית למתן הודעה על פיטורים במדינתם, ועליהם גם לשאוף לתת הודעה רבה ככל האפשר. למידע נוסף על פיטורים, צפה בסרטון זה מ- YouTube.com .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן