דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן לקח לבנות את מגדל אייפל?

כמה זמן לקח לבנות את מגדל אייפל?

כמה זמן לקח לבנות את מגדל אייפל?

צרו איתנו קשר

מבוא

מגדל אייפל הוא אחד המבנים האייקוניים ביותר בעולם. זהו סמל של פריז וצרפת, והוא אחד המונומנטים המתויירים ביותר בעולם. אבל כמה זמן לקח לבנות את מגדל אייפל?

בניית מגדל אייפל

בניית מגדל אייפל החלה ביולי 1887. הפרויקט הוזמן על ידי Exposition Universelle, שהיה יריד עולמי שנערך בפריז בשנת 1889. המהנדס הראשי של הפרויקט היה גוסטב אייפל, והפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים של Eiffel et Compagnie.

בניית מגדל אייפל ארכה שנתיים, חודשיים וחמישה ימים. העלות הכוללת של הפרויקט הייתה 7.799 מיליון פרנק. המגדל הושלם ב-31 במרץ 1889, והוא נפתח רשמית ב-15 במאי 1889, עם פתיחת התערוכה Universelle.

העיצוב של מגדל אייפל

מגדל אייפל תוכנן על ידי משרד האדריכלים Eiffel et Compagnie. התכנון התבסס על מבנה סריג שהורכב מארבע קשתות. הקשתות חוברו בקורות מתכת, וכל המבנה הוחזק יחדיו על ידי ברגים ומסמרות ברזל. הגובה הכולל של מגדל אייפל הוא 324 מטר (1,063 רגל).

החומרים המשמשים לבניית מגדל אייפל

החומרים ששימשו לבניית מגדל אייפל כללו ברזל, פלדה ואבן. הברזל והפלדה שימשו לבניית מבנה הסריג, והאבן שימשה לבניית ארבע הקשתות. המשקל הכולל של מגדל אייפל הוא כ-10,000 טון.

ההשפעה של מגדל אייפל

למגדל אייפל הייתה השפעה משמעותית על העיר פריז ועל העולם. הוא הפך לסמל של העיר, והוא אחד המבנים המוכרים ביותר בעולם. גם מגדל אייפל הפך ליעד תיירותי פופולרי, וההערכה היא שיותר משבעה מיליון איש מבקרים במגדל מדי שנה.

סיכום

מגדל אייפל הוא סמל של פריז וצרפת. לקח שנתיים, חודשיים וחמישה ימים לבנות את המבנה האייקוני, והוא נפתח רשמית ב-15 במאי 1889. למגדל אייפל הייתה השפעה משמעותית על העיר פריז ועל העולם, והוא אחד ממגדלי אייפל. המבנים המוכרים ביותר בעולם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן