דף הבית » חדש » כמה זמן לפני כניסת שבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן לפני כניסת שבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן לפני כניסת שבת מותר להדליק נרות?

צרו איתנו קשר

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה וההתחדשות הרוחנית היהודי, המצוין משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זה הזמן להרהר על השבוע שחלף ולהתכונן לשבוע הבא. הדלקת נרות היא טקס מרכזי של שבת, ואחד מפעולות ההכנה הראשונות.

מתי צריך להדליק נרות?

על פי ההלכה היהודית המסורתית, יש להדליק נרות שבת 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי בערב. זה ידוע בשם "צייט הכוכבים" ("זמן הכוכבים"). 18 הדקות מאפשרות זמן שריפת הנרות למשך חצי שעה שלמה, שזהו משך הזמן המסורתי של נרות שבת.

הברכה להדלקת נרות

לפני הדלקת הנרות נוהגים לברך ברכה. הברכה נאמרת באופן מסורתי על ידי אשת הבית, אבל כל אחד יכול לדקלם אותה. הברכה היא: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק את אורות השבת".

המשמעות של הדלקת נרות

הדלקת נרות היא דרך לקבל את השבת לבית. אור הנרות מסמל את האור הרוחני המוכנס לבית עם כניסת השבת. הדלקת נרות היא גם דרך להכריז על קדושת השבת ולציין את ההבחנה בין קודש לחול.

מתכוננים לשבת

בנוסף להדלקת נרות, ישנן הכנות רבות נוספות שכדאי לעשות לפני השבת. אלה כוללים עריכת השולחן, הכנת אוכל ווידוא שכל המצרכים הדרושים מוכנים. כמו כן, חשוב להקפיד על השלמת כל המשימות הנדרשות לפני כניסת השבת, כגון כיבוי אורות וסגירת חלונות.

סיכום

הדלקת נרות שבת היא טקס חשוב המציין את כניסת השבת. על פי ההלכה היהודית המסורתית, יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי בערב. זה מאפשר זמן שריפת הנרות למשך חצי שעה שלמה, שהוא משך הזמן המסורתי של נרות שבת. הדלקת נרות היא דרך לקבל את השבת לבית ולהכריז על קדושת השבת. בנוסף להדלקת נרות, ישנן הכנות רבות נוספות שכדאי לעשות לפני השבת, כמו עריכת השולחן והכנת אוכל. למידע נוסף על הדלקת שבת והדלקת נרות כאן.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן