דף הבית » הכי חם » כמה זמן לפני העיכוב אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לפני העיכוב אפשר לעשות בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא בדיקה המשמשת כדי לקבוע אם אישה בהריון. זה נעשה בדרך כלל על ידי בדיקת דגימת שתן או דגימת דם. הבדיקה מחפשת נוכחות של הורמון הנקרא גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG). הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם.

כמה זמן לפני העיכוב אפשר לעשות בדיקת הריון?

רוב בדיקות ההריון הביתיות אמינות בשימוש נכון ובהתאם להוראות. עם זאת, הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא לאחר החמצת מחזור. זה בדרך כלל כשבועיים לאחר ההתעברות. אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, ייתכן שהיא לא תהיה מדויקת.

מתי לעשות בדיקת הריון

אם את מנסה להיכנס להריון, עדיף להמתין עד להחמצת מחזור לפני שתבצעי בדיקת הריון. זה בדרך כלל כשבועיים לאחר ההתעברות. אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, ייתכן שהיא לא תהיה מדויקת. אם את לא מנסה להרות, עדיף לחכות עד שהמחזור שלך יאחר לפני שתבצע בדיקת הריון.

סוגי בדיקות הריון

ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות הריון: בדיקות שתן ובדיקות דם. בדיקות שתן הן הנפוצות ביותר והן זמינות ללא מרשם רופא. הם בדרך כלל מדויקים אם נלקחים נכון. בדיקות דם מדויקות יותר ויכולות לזהות הריון מוקדם יותר מבדיקות שתן. עם זאת, הם יקרים יותר ודורשים ביקור רופא.

בדיקות הריון חיוביות כוזבות

אפשר לקבל תוצאה חיובית כוזבת בבדיקת הריון. זה יכול לקרות אם הבדיקה נלקחת מוקדם מדי או אם יש חומר כימי בשתן שיכול להפריע לבדיקה. אפשר גם לקבל תוצאה שלילית כוזבת אם הבדיקה נלקחת מוקדם מדי או אם אין מספיק hCG בשתן.

סיכום

ביצוע בדיקת הריון היא חוויה מורטת עצבים, ואחת השאלות הכי חשובות שיש לך היא כמה זמן לפני העיכוב אפשר לעשות בדיקת הריון? התשובה היא שעדיף להמתין עד שהמחזור לפני ביצוע בדיקת הריון. בדיקות שתן הן הנפוצות ביותר ובדרך כלל הן מדויקות אם נלקחות נכון. עם זאת, אפשר לקבל תוצאה חיובית שגויה או שלילית שגויה. אם יש לך שאלות או חששות, עדיף לדבר עם הרופא שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן