דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

תוך כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

כאשר את מנסה להרות, ההמתנה למחזור יכולה להיות מייסרת. אבל אם את להוטה לגלות אם את בהריון, אולי את תוהה תוך כמה זמן תוכלי לעשות בדיקת הריון.

בדיקות הריון ביתיות נועדו לזהות את נוכחות ההורמון hCG (גונדוטרופין כוריוני אנושי) בשתן שלך. הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר שהעובר נצמד לדופן הרחם. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, מכפילה את עצמה כל יומיים עד שלושה.

רוב בדיקות ההריון הביתיות מיועדות לזהות רמות hCG של 25 mIU/ml ומעלה. זוהי הרמה המינימלית שבה בדיקת הריון יכולה לזהות את ההורמון בשתן שלך. בהתאם לרגישות הבדיקה, היא עשויה להיות מסוגלת לזהות רמות hCG נמוכות כמו 10 mIU/ml.

נושאים קשורים:

כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

רוב בדיקות ההריון הביתיות טוענות שהן מדויקות ב-99 אחוז ביום שבו את מפסידה את המחזור. עם זאת, מחקרים מראים כי התוצאות המדויקות ביותר מתקבלות כאשר הבדיקה נלקחת שבעה ימים לאחר הפסקת מחזור.

אם תעשי בדיקת הריון ביתית מוקדם מדי במחזור שלך, אתה עלול להתאכזב למצוא תוצאה שלילית, גם אם אתה בהריון. הסיבה לכך היא שלוקח זמן עד שהגוף שלך מייצר מספיק hCG כדי להתגלות בבדיקה.

מתי לעשות בדיקת הריון

אם את מנסה להיכנס להריון, עדיף להמתין עד שהפסקת מחזור לפני שתבצעי בדיקת הריון ביתית. זה יעזור להבטיח שתקבל את התוצאות המדויקות ביותר.

אם את מודאגת לברר אם את בהריון, את יכולה לעשות בדיקה כמה ימים לפני המחזור החודשי. עם זאת, ייתכן שלא תקבל תוצאה מדויקת. אם קיבלת תוצאה שלילית, עליך להמתין מספר ימים ולבצע שוב את הבדיקה.

גורמים המשפיעים על דיוק הבדיקה

הדיוק של בדיקת הריון תלוי במספר גורמים, כולל:

  • רגישות הבדיקה
  • כמות hCG בגוף שלך
  • כמה זמן עבר מאז ההתעברות
  • עד כמה השתן שלך מרוכז

אם תבצע בדיקת הריון ביתית מוקדם מדי במחזור שלך, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת. זה אומר שהבדיקה אומרת שאת לא בהריון, למרות שאת כן. אם קיבלת תוצאה שלילית, עליך להמתין מספר ימים ולבצע שוב את הבדיקה.

אם אתה מקבל תוצאה חיובית, עליך לפנות לרופא שלך לבדיקת המשך. הרופא שלך יכול לאשר את התוצאות באמצעות בדיקת דם ולספק לך מידע נוסף על ההריון שלך.

למידע נוסף על בדיקות הריון ביתיות וכמה מהר תוכלי לבצע אחת, בדוק את הסרטון הזה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן