דף הבית » אנציקלופדיה » כמה זמן לפני המחזור אפשר לגלות שאת בהריון?

כמה זמן לפני המחזור אפשר לגלות שאת בהריון?

צרו איתנו קשר

כמה זמן לפני המחזור אפשר לגלות שאת בהריון?

בדיקות הריון הן הדרך היחידה לדעת בוודאות אם את בהריון. אבל תוך כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון ולצפות לתוצאות מדויקות? התשובה תלויה בסוג הבדיקה שבה אתה משתמש ומתי קיימתם יחסי מין לא מוגנים.

סוגי בדיקות הריון

ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות הריון: בדיקות שתן ובדיקות דם. בדיקות שתן הן הנפוצות והזמינות ביותר. הם נעשים בדרך כלל בבית עם ערכה שאתה יכול לקנות בבית מרקחת. בדיקות דם מדויקות יותר, אך הן דורשות ביקור אצל הרופא.

מתי לעשות בדיקת הריון

הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא לאחר שהחמצת מחזור. זה בדרך כלל כשבועיים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. בדיקות שתן יכולות לזהות הורמוני הריון כבר שבעה ימים לאחר ההתעברות. אבל ייתכן שהתוצאות לא יהיו מדויקות כמו אם תחכה עד לאחר הפסקת המחזור שלך. בדיקות דם יכולות לזהות הורמוני הריון אפילו מוקדם יותר, כבר שישה ימים לאחר ההתעברות. אבל בדיקות אלו אינן זמינות באופן נרחב והן נעשות בדרך כלל רק במשרד רופא.

עד כמה בדיקות הריון מדוייקות?

בדיקות שתן בדרך כלל מדויקות מאוד. אם תוצאות הבדיקה חיוביות, יש סיכוי של 99% שאת בהריון. אם התוצאות שליליות, יש רק 50% סיכוי שאת לא בהריון. בדיקות דם מדויקות אפילו יותר. אם התוצאות חיוביות, יש סיכוי של 99.9% שאת בהריון. אם התוצאות שליליות, יש סיכוי של 99.9% שאינך בהריון.

טבלה: דיוק בדיקות הריון

סוג בדיקה תוצאות חיוביות תוצאות שליליות
בדיקת שתן 99% 50%
בדיקת דם 99.9% 99.9%

לסיכום, בדיקות הריון הן הדרך היחידה לדעת בוודאות אם את בהריון. בדיקות שתן הן הנפוצות והזמינות ביותר, והן בדרך כלל מדויקות אם נלקחות לאחר המחזור החודשי. בדיקות דם מדויקות אפילו יותר, אך הן מצריכות ביקור אצל הרופא שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן