דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן לפני ההריון מומלץ ליטול חומצה פולית?

כמה זמן לפני ההריון מומלץ ליטול חומצה פולית?

צרו איתנו קשר

מהי חומצה פולית?

חומצה פולית, הידועה גם בשם ויטמין B9, היא חומר תזונה חיוני לנשים בהריון. זה עוזר ליצור תאי דם אדומים, והוא ממלא תפקיד חשוב בהתפתחות הצינור העצבי של התינוק, שבסופו של דבר יהפוך לחוט השדרה ולמוח.

מדוע חומצה פולית חשובה לנשים בהריון?

חומצה פולית מסייעת במניעת מומים מולדים, כגון עמוד השדרה ביפידה, שעלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות לתינוק. חשוב לנשים בהריון לקבל מספיק חומצה פולית בתזונה, מכיוון שהיא יכולה לעזור להפחית את הסיכון למומים מולדים אלו.

כמה חומצה פולית אני צריך לקחת?

הכמות היומית המומלצת של חומצה פולית לנשים בהריון היא 400 מיקרוגרם (מק"ג). ניתן למצוא כמות זו ברוב הוויטמינים לפני הלידה, המיועדים במיוחד לנשים בהריון.

כמה זמן לפני ההריון כדאי לי להתחיל לקחת חומצה פולית?

מומלץ לנשים להתחיל ליטול חומצה פולית לפחות חודש לפני הכניסה להריון. הסיבה לכך היא שהצינור העצבי, שהוא החלק בגופו של התינוק המושפע ביותר מחומצה פולית, מתחיל להיווצר בשבועות הראשונים של ההריון, עוד לפני שנשים רבות יודעות שהן בהריון.

אילו מזונות מכילים חומצה פולית?

ניתן למצוא חומצה פולית במגוון מזונות, כולל ירקות עלים ירוקים כהים, פירות הדר, שעועית ודגנים מועשרים. זה זמין גם בצורת תוסף, שניתן ליטול בנוסף לתזונה בריאה.

מה אם אני לא מקבל מספיק חומצה פולית?

אם אינך מקבל מספיק חומצה פולית בתזונה שלך, אתה עלול להיות בסיכון מוגבר ללדת תינוק עם מום מולד. חשוב לדבר עם הרופא שלך על התזונה שלך ועל כל תוספי מזון שאתה עשוי להצטרך לקחת כדי להבטיח שאתה מקבל מספיק חומצה פולית.

חומצה פולית היא חומר תזונה חיוני לנשים בהריון. התחלת נטילת התרופה לפחות חודש לפני ההריון יכולה לעזור להפחית את הסיכון למומים מולדים. אכילת תזונה בריאה הכוללת מזונות עשירים בחומצה פולית, כגון ירקות עלים ירוקים כהים, פירות הדר, שעועית ודגנים מועשרים, יכולה לעזור להבטיח שאתה מקבל מספיק ממרכיב תזונתי חשוב זה. אם אינך בטוח בכמה חומצה פולית אתה צריך לקחת, דבר עם הרופא שלך.

למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן