דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך?

כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך?

צרו איתנו קשר

מהו ניתוח להחלפת מפרק הירך?

ניתוח להחלפת מפרק ירך, הידוע גם בשם ניתוח מפרק ירך מלא, הוא הליך כירורגי להחלפת מפרק ירך פגום או חולה במפרק מלאכותי. ההליך כולל הוצאת העצם והסחוס הפגועים ממפרק הירך והחלפתו במפרק מלאכותי העשוי מרכיבי מתכת ופלסטיק. ניתן לעשות ניתוח החלפת מפרק הירך כדי להקל על הכאב ולשפר את הניידות בחולים עם נזק חמור לירך או דלקת פרקים.

כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך?

משך הזמן שלוקח להשלמת ניתוח החלפת מפרק הירך תלוי במספר גורמים, לרבות סוג ההליך המבוצע, גיל המטופל ובריאותו וניסיונו של המנתח. בדרך כלל, ההליך נמשך בין שעתיים לארבע שעות. עם זאת, הליכים מסוימים עשויים להימשך זמן רב יותר אם יש סיבוכים או אם המטופל מבוגר או סובל מבעיות בריאות אחרות.

סוגי ניתוחים להחלפת מפרק הירך

ישנם מספר סוגים של ניתוח החלפת מפרק הירך. הסוג הנפוץ ביותר הוא החלפת מפרק ירך מלאה, כאשר מפרק הירך כולו מוחלף במפרק מלאכותי. החלפת מפרק ירך היא סוג אחר של הליך, שבו רק החלק הפגוע או החולה של הירך מוחלף במפרק מלאכותי. שני סוגי הניתוח יכולים להיעשות באמצעות ניתוח פתוח מסורתי או טכניקות זעיר פולשניות.

הכנה לניתוח החלפת מפרק הירך

לפני ביצוע ניתוח החלפת מפרק הירך, חשוב לדון בהליך עם הרופא שלך ולהתכונן לניתוח. הרופא שלך ידון בסיכונים וביתרונות של הניתוח, כמו גם בכל שינוי באורח החיים שעליך לעשות. ייתכן שתצטרך גם לבצע בדיקות כדי לוודא שאתה בריא מספיק עבור ההליך. בנוסף, ייתכן שיהיה עליך להפסיק ליטול תרופות מסוימות או להפסיק לעשן לפני הניתוח.

החלמה מניתוח החלפת מפרק הירך

לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך, תצטרך לקחת את זה בקלות במשך כמה שבועות בזמן שהגוף שלך מתרפא. ייתכן שתצטרך להשתמש בהליכון או במקל כדי לעזור לך להתמצא, וסביר להניח שתצטרך להימנע מפעילויות מאומצות. תצטרך גם להשתתף במפגשי פיזיותרפיה כדי לעזור לך להחזיר כוח וניידות. רוב האנשים מסוגלים לחזור לפעילותם הרגילה תוך מספר חודשים לאחר הניתוח.

צפו בסרטונים על ניתוח החלפת מפרק הירך

אם אתם שוקלים ניתוח להחלפת מפרק הירך, מומלץ לצפות בסרטונים ולקרוא מאמרים על ההליך. זה יכול לעזור לך להבין למה לצפות וכיצד להתכונן לניתוח. אתה יכול למצוא סרטונים על ניתוח החלפת מפרק הירך ב- YouTube.com .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן