דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן לוקח לקבל תוצאות של בדיקת HIV?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות של בדיקת HIV?

צרו איתנו קשר

מהי בדיקת HIV?

בדיקת HIV היא דרך לקבוע אם מישהו נדבק בנגיף הכשל החיסוני האנושי (HIV). HIV הוא וירוס שעלול להוביל לתסמונת כשל חיסוני נרכש (איידס). בדיקת HIV חשובה כדי לזהות את הנגיף בגופו של אדם כדי שיוכל לקבל טיפול ולמנוע את התפשטות הנגיף לאנשים אחרים.

סוגי בדיקות HIV

ישנם שני סוגים של בדיקות HIV: מהירות וסטנדרטיות. בדיקות מהירות נעשות עם דקירת אצבע והתוצאות זמינות תוך 15 עד 20 דקות. בדיקות סטנדרטיות נעשות עם דגימת דם והתוצאות זמינות תוך שבוע עד שבועיים.

בדיקת HIV מהירה

בדיקת HIV מהירה היא בדיקת דקירת אצבע המחפשת נוגדנים בדם. נוגדנים הם חלבונים שהגוף מייצר כדי להדוף זיהומים. אם הבדיקה מוצאת נוגדנים, זה אומר שהאדם נדבק ב-HIV. התוצאות של בדיקת HIV מהירה זמינות תוך 15 עד 20 דקות.

בדיקת HIV רגילה

בדיקת HIV רגילה היא בדיקת דם שמחפשת את הנגיף עצמו. אם הבדיקה מוצאת את הנגיף, זה אומר שהאדם נדבק ב-HIV. התוצאות של בדיקת HIV סטנדרטית זמינות תוך שבוע עד שבועיים.

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות של בדיקת HIV?

משך הזמן שלוקח לקבל תוצאות בדיקת HIV תלוי בסוג הבדיקה שבה נעשה שימוש. בדיקות HIV מהירות מספקות תוצאות תוך 15 עד 20 דקות, בעוד שבדיקות HIV סטנדרטיות מספקות תוצאות תוך 1 עד 2 שבועות.

סוג בדיקה זמן לתוצאות
בדיקת HIV מהירה 15-20 דקות
בדיקת HIV רגילה 1-2 שבועות

מה לעשות לאחר קבלת תוצאות בדיקת HIV

אם תוצאות הבדיקה חיוביות, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. אנשים עם HIV יכולים להפיק תועלת מאבחון וטיפול מוקדם. טיפול יכול לסייע במניעת התקדמות הנגיף לאיידס ויכול גם להפחית את הסיכון להעברת הנגיף לאנשים אחרים.

אם תוצאות הבדיקה שליליות, חשוב להיבדק שוב בעוד 3 חודשים. הסיבה לכך היא שייתכן שיחלפו עד 3 חודשים עד שיזהו נוגדני HIV בדם. אם תוצאות הבדיקה עדיין שליליות לאחר 3 חודשים, סביר להניח שלאדם אין HIV.

סיכום

בדיקת HIV היא דרך חשובה לזהות את הנגיף בגופו של אדם על מנת שיוכל לקבל טיפול ולמנוע את התפשטות הנגיף לאנשים אחרים. משך הזמן שלוקח לקבל תוצאות בדיקת HIV תלוי בסוג הבדיקה שבה נעשה שימוש. בדיקות HIV מהירות מספקות תוצאות תוך 15 עד 20 דקות, בעוד שבדיקות HIV סטנדרטיות מספקות תוצאות תוך 1 עד 2 שבועות. אם תוצאות הבדיקה חיוביות, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. אם תוצאות הבדיקה שליליות, חשוב להיבדק שוב בעוד 3 חודשים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן