דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן לוקח לכדור הארץ להסתובב סביב השמש?

כמה זמן לוקח לכדור הארץ להסתובב סביב השמש?

צרו איתנו קשר

מהו מסלול כדור הארץ?

כדור הארץ סובב סביב השמש בנתיב אליפטי, לוקח 365.24 ימים להשלים מסלול מלא. זה ידוע בתור תקופת המסלול של כדור הארץ. מסלול כדור הארץ אינו מעגלי לחלוטין, אך במקום זאת צורתו מעט סגלגלה. כדור הארץ הוא הקרוב ביותר לשמש במסלולו כאשר הוא נמצא בפריהליון שלו, המתרחש בתחילת ינואר. כדור הארץ נמצא הכי רחוק מהשמש במסלולו כאשר הוא נמצא באפליון שלו, המתרחש בתחילת יולי.

מהן ההשפעות של מסלול כדור הארץ?

למסלול כדור הארץ יש מספר השפעות על כדור הארץ. הברור ביותר הוא חילופי העונות. ככל שכדור הארץ מתקרב או מתרחק מהשמש, חלקים שונים של כוכב הלכת נחשפים לאור השמש פחות או יותר, וכתוצאה מכך טמפרטורות חמות או קרירות יותר. מסלול כדור הארץ משפיע גם על כמות אור היום בכל יום, כאשר ימים מתארכים או מתקצרים בהתאם לעונה.

כיצד משפיע מסלול כדור הארץ על האקלים?

למסלול כדור הארץ יש השפעה ישירה על האקלים של כדור הארץ. ככל שכדור הארץ מתקרב או מתרחק מהשמש, חלקים שונים של כדור הארץ מקבלים יותר או פחות אור שמש, וכתוצאה מכך טמפרטורות חמות או קרירות יותר. מסלול כדור הארץ משפיע גם על כמות אור היום בכל יום, כאשר ימים מתארכים או מתקצרים בהתאם לעונה. זה בתורו משפיע על האקלים של כדור הארץ, שכן כמות אור השמש ואורך היום משפיעים על כמות האנרגיה הזמינה למערכת האקלים של כדור הארץ.

מהי תיאוריית מילנקוביץ'?

תיאוריית מילנקוביץ' היא תיאוריה שפותחה על ידי הגיאופיזיקאי והמתמטיקאי הסרבי מילוטין מילנקוביץ' בתחילת המאה ה-20. התיאוריה קובעת כי האקלים של כדור הארץ מושפע משינויים במסלול כדור הארץ סביב השמש. וריאציות אלו כוללות שינויים באקסצנטריות המסלולית של כדור הארץ, ההטיה הצירית והפרצסיה. על פי התיאוריה, שינויים אלו במסלול כדור הארץ גורמים לשינויים בכמות אור השמש המגיעה לחלקים שונים של כדור הארץ, וכתוצאה מכך לשינויי אקלים ארוכי טווח.

מהי אקסצנטריות מסלולית?

אקסצנטריות מסלולית היא המדד למידת הסטייה של מסלול כדור הארץ ממעגל מושלם. מסלול כדור הארץ אינו מעגלי לחלוטין, אך במקום זאת צורתו מעט סגלגלה. כדור הארץ הוא הקרוב ביותר לשמש במסלולו כאשר הוא נמצא בפריהליון שלו, המתרחש בתחילת ינואר. כדור הארץ נמצא הכי רחוק מהשמש במסלולו כאשר הוא נמצא באפליון שלו, המתרחש בתחילת יולי.

מהי הטיה צירית?

הטיה צירית היא הזווית שבה נוטה ציר כדור הארץ ביחס למישור מסלולו סביב השמש. הטיה הצירית של כדור הארץ היא כיום 23.5 מעלות, כלומר ציר כדור הארץ נוטה במרחק של 23.5 מעלות ממישור מסלולו. הטיה זו אחראית לחילופי העונות, שכן חלקים שונים בכוכב הלכת חשופים לאור שמש פחות או יותר בהתאם למיקומו של כדור הארץ במסלולו.

סיכום

לכדור הארץ לוקח 365.24 ימים להשלים מסלול שלם סביב השמש. לתקופת מסלול זו יש מספר השפעות על כדור הארץ, כולל חילופי עונות השנה וכמות אור היום בכל יום. התיאוריה של מילנקוביץ' קובעת ששינויים במסלול כדור הארץ, כמו שינויים באקסצנטריות המסלול והטיה הצירית שלו, עלולים לגרום לשינויי אקלים ארוכי טווח. למידע נוסף על מסלול כדור הארץ, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן