דף הבית » הכי חם » כמה זמן לוקח ליונה לדגור על הביצים?

כמה זמן לוקח ליונה לדגור על הביצים?

צרו איתנו קשר

מהי דגירה?

דגירה היא תהליך של ציפור יושבת על ביצים כדי לשמור עליהן חמימות עד שהם בוקעים. זהו שלב מכריע בתהליך הרבייה של ציפורים, שכן יש לשמור את הביצים בטמפרטורה מסוימת על מנת שהעוברים יתפתחו. תהליך הדגירה מבוצע על ידי ציפורים זכרים ונקבות כאחד, אם כי הנקבה בדרך כלל עושה את רוב העבודה.

כמה זמן לוקח ליונה לדגור על הביצים?

משך הזמן שלוקח ליונה לדגור על הביצים יכול להשתנות בהתאם למין היונה. בדרך כלל, לוקח ליונה בין 18 ל-20 ימים לדגור על הביצים. נקבת היונה בדרך כלל תשב על הביצים במשך רוב היום, ורק תעזוב לפרקי זמן קצרים כדי להשיג מזון ומים. במהלך תקופת הדגירה, יונה זכר יקבל על עצמו את תפקידי הדגירה בזמן שהנקבה לא.

דרישות טמפרטורה לדגירה

יש לשמור על טמפרטורת הביצים ברמה מסוימת על מנת שהעוברים יתפתחו כראוי. הטמפרטורה האידיאלית לדגירה היא בין 99.5°F ל-102°F (37.5°C ו-38.9°C). אם הטמפרטורה נמוכה מדי, העוברים לא יתפתחו כראוי וייתכן שהביצים לא יבקעו. אם הטמפרטורה גבוהה מדי, העוברים עלולים למות.

מה אתה יכול לעשות כדי לעזור?

אם מצאתם קן של ביצי יונים, תוכלו לסייע להורים בכך שתספקו להם סביבה בטוחה וחמימה בה ניתן לדגור את הביצים. תוכלו לעשות זאת על ידי הנחת קופסה או סלסילה באזור חמים ומוגן וציפום בחומרים רכים כמו קש או נייר מגורר. יש לוודא שהקופסה מאווררת היטב ושהטמפרטורה נשמרת ברמה קבועה.

ניתן גם לספק להורים מזון ומים כדי שלא יצטרכו לצאת מהקן לעתים קרובות מדי. זה יעזור להבטיח שהביצים נשמרות בטמפרטורה קבועה ושההורים יוכלו להתמקד בדגירת הביצים. במידה וההורים אינם מסוגלים לדגור את הביצים עקב מחלה או פציעה, תוכלו לקחת על עצמכם את חובות הדגירה.

סיכום

הדגירה היא חלק חיוני מתהליך הרבייה של ציפורים, וחשוב לספק להורים סביבה בטוחה וחמימה בה ניתן לדגור את הביצים. עבור יונים, תקופת הדגירה נמשכת בדרך כלל בין 18 ל-20 ימים. אם תמצאו קן של ביצי יונים, תוכלו לעזור להורים בכך שתספקו להם מזון, מים וסביבה חמה להדגיר את הביצים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן