דף הבית » מידע מהיר על זמן » כמה זמן לוקח לבשל שעועית ירוקה?

כמה זמן לוקח לבשל שעועית ירוקה?

צרו איתנו קשר

כמה זמן לוקח לבשל שעועית ירוקה?

מה זה שעועית ירוקה?

שעועית ירוקה היא סוג של ירק שהוא חלק ממשפחת הקטניות. הם ידועים גם כשעועית מחרוזת, שעועית צרורה ושעועית צרפתית. שעועית ירוקה אוכלת בדרך כלל מבושלת, אך ניתן לאכול אותה גם גולמית. שעועית ירוקה היא מקור מצוין לויטמינים ומינרלים, והיא דלה בקלוריות.

איך לבשל שעועית ירוקה

ניתן לבשל שעועית ירוקה במגוון דרכים. הדרך הנפוצה ביותר לבשל שעועית ירוקה היא להרתיח אותה. כדי לעשות זאת, תצטרך למלא סיר במים ולהביא אותו לרתיחה. לאחר שהמים רותחים, מוסיפים את השעועית הירוקה ונותנים לה להתבשל כ-5 דקות. לאחר שהשעועית מבושלת, מסננים את המים ומגישים את השעועית. דרך נוספת לבשל שעועית ירוקה היא לאדות אותה. כדי לעשות זאת, תצטרך למלא סיר עם כמה סנטימטרים של מים ולהביא אותו לרתיחה. לאחר שהמים רותחים מוסיפים את השעועית הירוקה ומכסים את הסיר. נותנים לשעועית לאדות כ-5 דקות. לאחר שהשעועית מבושלת, מסננים את המים ומגישים את השעועית. אפשר גם לבשל שעועית ירוקה בתנור. לשם כך, מחממים את התנור ל-375 מעלות פרנהייט. מניחים את השעועית הירוקה על תבנית עם נייר אפייה ומטפטפים עליהן שמן זית. מפזרים מלח ופלפל ואופים כ-15 דקות. לאחר שהשעועית מבושלת, מוציאים אותה מהתנור ומגישים.

כמה זמן לוקח לבשל שעועית ירוקה?

משך הזמן שלוקח לבשל שעועית ירוקה יהיה תלוי בשיטה שבה אתה משתמש. הרתחה של שעועית ירוקה אורכת בדרך כלל כ-5 דקות, ואילו אידוי שלה לוקח בערך אותו זמן. אפיית שעועית ירוקה בתנור אורכת כ-15 דקות.

רותחים שעועית ירוקה

הרתחה של שעועית ירוקה היא הדרך המהירה ביותר לבשל אותם. כדי להרתיח שעועית ירוקה, ממלאים סיר במים ומביאים לרתיחה. לאחר שהמים רותחים, מוסיפים את השעועית הירוקה ונותנים לה להתבשל כ-5 דקות. לאחר שהשעועית מבושלת, מסננים את המים ומגישים את השעועית.

שעועית ירוקה מהבילה

שעועית ירוקה אידוי היא דרך מצוינת לבשל אותה מבלי להוסיף עוד שומן או קלוריות. כדי לאדות שעועית ירוקה, ממלאים סיר בכמה סנטימטרים של מים ומביאים לרתיחה. לאחר שהמים רותחים מוסיפים את השעועית הירוקה ומכסים את הסיר. נותנים לשעועית לאדות כ-5 דקות. לאחר שהשעועית מבושלת, מסננים את המים ומגישים את השעועית.

אפיית שעועית ירוקה

אפיית שעועית ירוקה היא דרך מצוינת לקבל מרקם פריך. כדי לאפות שעועית ירוקה, מחממים את התנור ל-375 מעלות פרנהייט. מניחים את השעועית הירוקה על תבנית עם נייר אפייה ומטפטפים עליהן שמן זית. מפזרים מלח ופלפל ואופים כ-15 דקות. לאחר שהשעועית מבושלת, מוציאים אותה מהתנור ומגישים.

צלייה של שעועית ירוקה

צליית שעועית ירוקה היא דרך מצוינת לקבל טעם מעושן. כדי לצלות שעועית ירוקה, מחממים את הגריל לחום בינוני-גבוה. מניחים את השעועית הירוקה על הגריל ומבשלים כ-5 דקות, ומדי פעם הופכים. לאחר שהשעועית מבושלת, מסירים אותה מהגריל ומגישים.

שעועית ירוקה מוקפצת

שעועית ירוקה מוקפצת היא דרך מצוינת לקבל מרקם פריך. כדי להקפיץ שעועית ירוקה, מחממים ווק או מחבת גדולה על אש בינונית-גבוהה. מוסיפים כף שמן ונותנים לו להתחמם. מוסיפים את השעועית הירוקה ומטגנים תוך ערבוב כ-5 דקות תוך ערבוב מדי פעם. לאחר שהשעועית מבושלת, מסירים אותה מהאש ומגישים.

מטגנים שעועית ירוקה

בישול שעועית ירוקה היא דרך מצוינת לקבל מרקם עדין. כדי להקפיץ שעועית ירוקה, מחממים מחבת על אש בינונית-גבוהה. מוסיפים כף שמן ונותנים לו להתחמם. מוסיפים את השעועית הירוקה ומקפיצים כ-5 דקות תוך כדי ערבוב מדי פעם. לאחר שהשעועית מבושלת, מסירים אותה מהאש ומגישים.

צליית שעועית ירוקה

צליית שעועית ירוקה היא דרך מצוינת לקבל טעם מקורמל. כדי לצלות שעועית ירוקה, מחממים את התנור ל-375 מעלות פרנהייט. מניחים את השעועית הירוקה על תבנית עם נייר אפייה ומטפטפים עליהן שמן זית. מפזרים מלח ופלפל ואופים כ-15 דקות. לאחר שהשעועית מבושלת, מוציאים אותה מהתנור ומגישים.

סיכום

בישול שעועית ירוקה היא דרך מצוינת להוסיף טעם ותזונה לארוחות שלך. ניתן לבשל שעועית ירוקה במגוון דרכים, ומשך הזמן שלוקח לבשל אותה יהיה תלוי בשיטה בה אתה משתמש. הרתחה, אידוי, אפייה, צלייה, טיגון מוקפץ, הקפצה וצלייה הן כל הדרכים הנהדרות לבשל שעועית ירוקה. עם קצת תרגול, תוכלו לשלוט באומנות הבישול של שעועית ירוקה ולקבל את התוצאה המושלמת בכל פעם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן