דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן לוקח לביצת תרנגולת לבקוע?

כמה זמן לוקח לביצת תרנגולת לבקוע?

כמה זמן לוקח לביצת תרנגולת לבקוע?

צרו איתנו קשר

מהי תקופת הדגירה של ביצת תרנגולת?

תקופת הדגירה של ביצת תרנגולת היא בדרך כלל 21 יום. במהלך תקופה זו, הביצית חייבת להישמר בטמפרטורה עקבית, בדרך כלל בין 99 ל-102 מעלות פרנהייט, ולהפוך אותה באופן קבוע כדי להבטיח התפתחות אחידה של העובר. לאחר הטלת הביצית, עשויות לחלוף עד 24 שעות עד שהעובר מתחיל להתפתח. בשלב זה, יש להניח את הביצה באינקובטור או מתחת לתרנגולת תינוקת.

נושאים קשורים:

 

סימנים של ביצה בריאה

לביצה בריאה תהיה קליפה יציבה ללא סדקים או פגמים. צריך להיות לו גם תא אוויר קטן בקצה הגדול יותר של הביצה. תא אוויר זה הכרחי לעובר לנשום במהלך תקופת הדגירה. הביצה צריכה להיות גם נקייה מכל ריחות לא נעימים או שינוי צבע.

טיפול באפרוחים לאחר הבקיעה

לאחר שהאפרוחים בקעו, יש לשמור אותם באזור חם ונטול גיחות. הטמפרטורה צריכה להיות בין 95 ל-100 מעלות פרנהייט. לגוזלים צריכה להיות גם גישה למזון ומים. אפרוחים צריכים להישמר במזגן לפחות שישה שבועות לפני שהם מועברים לביתם הקבוע.

סיכום

תקופת הדגירה של ביצת תרנגולת היא בדרך כלל 21 יום. במהלך תקופה זו, הביצית חייבת להישמר בטמפרטורה עקבית ולהפוך אותה באופן קבוע כדי להבטיח התפתחות אחידה של העובר. לביצה בריאה תהיה קליפה יציבה ללא סדקים או פגמים ותא אוויר קטן בקצה הגדול יותר. לאחר שהאפרוחים בקעו, יש לשמור אותם באזור חם ונטול גיחות עם גישה למזון ומים. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן