דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן לוקח לבוהן שבורה להחלים?

כמה זמן לוקח לבוהן שבורה להחלים?

צרו איתנו קשר

מה גורם לבוהן שבורה?

בוהן שבורה היא פציעה שכיחה שיכולה להיגרם ממגוון פעילויות. הסיבה השכיחה ביותר לבוהן שבורה היא דחיקת הבוהן על משטח קשה. גורמים נוספים לבוהן שבורה כוללות הפלת חפץ כבד על כף הרגל, השתתפות בספורט מגע או נעילת נעליים לא מתאימות.

סימנים ותסמינים של בוהן שבורה

התסמין השכיח ביותר של בוהן שבורה הוא כאב. אתה עלול גם לחוות נפיחות וחבורות סביב הבוהן הפגועה. במקרים מסוימים, הבוהן עשויה להיראות מעוותת או כפופה במצב לא טבעי.

אבחון בוהן שבורה

אם אתה חושב שאולי יש לך בוהן שבורה, חשוב לפנות לטיפול רפואי. הרופא שלך יבצע בדיקה גופנית של הבוהן שלך וייתכן שיזמין צילום רנטגן כדי לאשר את האבחנה.

טיפול בבוהן שבורה

הטיפול בבוהן שבורה תלוי בחומרת הפציעה. ברוב המקרים, ניתן לטפל בבוהן שבורה בבית במנוחה, קרח, דחיסה והרמה (RICE). הרופא שלך עשוי להמליץ גם על לנעול נעל או סד מיוחד כדי לבטל את הבוהן ולהפחית את הכאב. במקרים חמורים יותר, הרופא שלך עשוי להמליץ על ניתוח לתיקון הבוהן השבורה.

כמה זמן לוקח לבוהן שבורה להחלים?

תהליך הריפוי של בוהן שבורה יכול להימשך מספר שבועות. ברוב המקרים, הכאב והנפיחות אמורים להתחיל להשתפר תוך מספר ימים. עם זאת, ייתכן שיחלפו מספר שבועות עד שהבוהן תתרפא במלואה. במהלך תקופה זו, חשוב לנוח ולהימנע מכל פעילות שעלולה להלחיץ את הבוהן הפגועה.

מניעת אצבעות שבורות

הדרך הטובה ביותר למנוע בוהן שבורה היא לנקוט בצעדים להגנה על הרגליים. נעלו נעליים שמתאימות כמו שצריך והימנעו מהליכה יחפה על משטחים קשים. אם אתה משתתף בספורט מגע, ללבוש נעלי מגן ולקחת הפסקות קבועות כדי להניח את הרגליים. למידע נוסף על אצבעות שבורות, בקר בדף ויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן