דף הבית » הכי חם » כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה לעבוד על דלקת גרון?

כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה לעבוד על דלקת גרון?

כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה לעבוד על דלקת גרון?

צרו איתנו קשר

מבוא

דלקת גרון היא זיהום הנגרם על ידי חיידק בשם Streptococcus pyogenes. זהו זיהום שכיח, במיוחד בקרב ילדים ובני נוער. דלקת גרון עלולה לגרום לתסמינים כמו כאב גרון, חום ובלוטות לימפה נפוחות. אנטיביוטיקה היא הטיפול הנפוץ ביותר לדלקת גרון, אבל כמה זמן לוקח לה לעבוד?

כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה לעבוד על דלקת גרון?

משך הזמן שלוקח לאנטיביוטיקה לפעול על דלקת גרון משתנה בהתאם לסוג האנטיביוטיקה בשימוש וחומרת הזיהום. בדרך כלל, אנטיביוטיקה מתחילה לפעול תוך 24 עד 48 שעות לאחר נטילתן. עם זאת, ייתכן שיחלפו עד שבוע עד שהזיהום יתבהר לחלוטין.

סוגי אנטיביוטיקה

האנטיביוטיקה הנפוצה ביותר עבור דלקת גרון היא פניצילין ואמוקסילין. אנטיביוטיקה זו נלקחת בדרך כלל למשך 10 ימים. אנטיביוטיקה אחרת, כגון אריתרומיצין, עשויה להירשם לפרקי זמן קצרים יותר.

למה לצפות

כאשר נוטלים אנטיביוטיקה לדלקת גרון, ייתכן שתתחיל להרגיש טוב יותר תוך מספר ימים. עם זאת, חשוב לקחת את כל קורס האנטיביוטיקה כפי שנקבע על ידי הרופא שלך. זה יעזור להבטיח שהזיהום יעבור לחלוטין.

טיפים להתאוששות

בנוסף לנטילת אנטיביוטיקה, ישנם כמה צעדים נוספים שתוכל לנקוט כדי להאיץ את ההתאוששות שלך מדלקת גרון:

  • לנוח הרבה.
  • שתו הרבה נוזלים.
  • לגרגר עם מי מלח חמימים.
  • קח משככי כאבים ללא מרשם, כגון איבופרופן או פרצטמול.
  • הימנעו מעישון ומעישון פסיבי.

סיכום

אנטיביוטיקה היא הטיפול הנפוץ ביותר לדלקת גרון, ובדרך כלל היא מתחילה לפעול תוך 24 עד 48 שעות. עם זאת, עשוי להימשך עד שבוע עד שהזיהום יתבהר לחלוטין. בנוסף לנטילת אנטיביוטיקה, חשוב לנוח הרבה, לשתות הרבה נוזלים ולקחת משככי כאבים ללא מרשם. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן