דף הבית » אנציקלופדיה » כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לעשות בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

מתי אוכל לבצע בדיקת הריון לאחר סקס לא מוגן?

קיום יחסי מין לא מוגנים עלול להוביל להריון לא מתוכנן. אם את פעילה מינית, חשוב לדעת מתי וכיצד לבצע בדיקת הריון לאחר קיום יחסי מין. זה יכול לעזור לך לקבל את התוצאות המדויקות ביותר.

נושאים קשורים:

 

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לעשות בדיקת הריון?

הזמן שלוקח לבדיקת הריון להיות מדויקת תלוי בסוג הבדיקה שאת עוברת ומתי מקיימים יחסי מין. ככלל, עדיף לחכות לפחות שבוע לאחר קיום יחסי מין כדי לבצע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא שלוקח כשבעה ימים עד שהביצית המופרית משתילה ברחם.

אם תבצע בדיקת הריון מוקדם מדי לאחר קיום יחסי מין, ייתכן שהבדיקה לא תוכל לזהות את הורמון ההריון, גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG). המשמעות היא שהבדיקה עלולה לתת תוצאה שלילית כוזבת, גם אם את בהריון. חשוב להמתין עד שהגוף שלך הספיק לייצר hCG לפני ביצוע בדיקת הריון.

אילו סוגי בדיקות הריון זמינות?

ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות הריון: בדיקות שתן ובדיקות דם. בדיקות שתן זמינות ללא מרשם והן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון. בדיקות שתן פועלות על ידי זיהוי הורמון hCG בשתן.

בדיקות דם רגישות יותר מבדיקות שתן ויכולות לזהות הריון מוקדם יותר. בדיקת דם יכולה לזהות hCG כ-11 ימים לאחר ההתעברות, בעוד שבדיקת שתן מאתרת בדרך כלל hCG 12-14 ימים לאחר ההתעברות. בדיקות דם מבוצעות במשרד רופא.

עד כמה בדיקות הריון מדוייקות?

רוב בדיקות ההריון מדויקות מאוד. בדיקות השתן הן בעלות דיוק של 97-99 אחוז, בעוד שבדיקות דם הן בעלות דיוק של מעל 99 אחוז. חשוב לעקוב אחר ההוראות המצורפות לבדיקה ולבצע את הבדיקה בזמן הנכון.

מה אם אקבל תוצאה שלילית כוזבת?

אם תבצע בדיקת הריון מוקדם מדי לאחר קיום יחסי מין, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת. חשוב להמתין לפחות שבוע לאחר קיום יחסי מין כדי לבצע בדיקת הריון. אם בכל זאת קיבלת תוצאה שלילית ואת חושבת שאולי את בהריון, מומלץ לבצע בדיקה נוספת כעבור מספר ימים.

מה אם אקבל תוצאה חיובית כוזבת?

תוצאות חיוביות כוזבות הן נדירות, אבל הן יכולות לקרות. זה נובע בדרך כלל מהריון כימי, כלומר כאשר ביצית מופרית משתלת ברחם אך אינה מתפתחת לעובר. אם קיבלת תוצאה חיובית ואת לא בטוחה אם את בהריון, מומלץ לבצע בדיקה נוספת כעבור מספר ימים.

מתי לפנות לרופא

אם את חושבת שאת בהריון, חשוב לפנות לרופא לצורך בדיקת אישור. רופא יכול לבצע בדיקת דם כדי לאשר את ההריון ולספק לך מידע על האפשרויות שלך. חשוב גם לראות רופא לטיפול טרום לידתי כדי להבטיח את בריאותך ושל תינוקך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן