דף הבית » הכי חם » כמה זמן לאחר עקירה ניתן לבצע שתל?

כמה זמן לאחר עקירה ניתן לבצע שתל?

כמה זמן לאחר עקירה ניתן לבצע שתל?

צרו איתנו קשר

מהו השתלת שיניים?

שתל דנטלי הוא מכשיר תותב המונח בניתוח לתוך עצם הלסת כדי להחליף שן חסרה. הוא מורכב מעמוד טיטניום המונח בניתוח לתוך עצם הלסת, וכתר חרסינה המחובר לעמוד. שתלים דנטליים הם בחירה פופולרית להחלפת שיניים חסרות, שכן הם נראים ומתפקדים כמו שיניים טבעיות ויכולים להחזיק מעמד לכל החיים עם טיפול נאות.

נושאים קשורים:

 

כמה זמן לאחר עקירה ניתן לבצע שתל?

ציר הזמן לביצוע השתלת שיניים לאחר עקירה תלוי במספר גורמים, ביניהם סוג העקירה ותהליך הריפוי. בדרך כלל, לוקח לפחות ארבעה עד שישה חודשים לעצם הלסת להחלים לאחר עקירה לפני שניתן להכניס שתל. במקרים מסוימים, יכול לקחת עד שנה עד שעצם הלסת מתרפאת לחלוטין.

סוגי עקירות

סוג העקירה יכול להשפיע גם על ציר הזמן לביצוע השתלת שיניים. עקירות פשוטות, הכוללות הסרת שן הנראית מעל קו החניכיים, נרפאות בדרך כלל מהר יותר מעקירות כירורגיות, הכוללות הסרת שן שנשברה בקו החניכיים או מתחת לקו החניכיים.

גורמים המשפיעים על זמן הריפוי

בנוסף לסוג החילוץ, ישנם גורמים נוספים שיכולים להשפיע על זמן הריפוי. אלה כוללים את בריאות המטופל, גיל המטופל ואורח חייו של המטופל. מטופלים במצב בריאותי תקין ואורח חיים בריא בדרך כלל נרפאים מהר יותר מאלה שמצבם הבריאותי לקוי או שיש להם אורח חיים לא בריא. בנוסף, חולים צעירים נוטים להחלים מהר יותר מאשר חולים מבוגרים.

שיטות עבודה מומלצות לריפוי לאחר מיצוי

כדי להבטיח את זמן הריפוי הטוב ביותר לאחר עקירה, חשוב לעקוב אחר הנחיות רופא השיניים שלך לטיפול. זה כולל הימנעות מפעילויות מאומצות, אכילת תזונה בריאה והימנעות מעישון. בנוסף, חשוב לשמור על האזור נקי וללא פסולת. רופא השיניים שלך עשוי גם להמליץ על תרופות או תוספי מזון שיעזרו בתהליך הריפוי.

ציר זמן לקבלת שתל לאחר עקירה

לאחר שעצם הלסת החלימה, ניתן להניח את השתל. הליך הנחת השתלים אורך בדרך כלל שעה עד שעתיים, והמטופל יכול ללכת הביתה באותו היום. לאחר הנחת השתל, המטופל יצטרך להמתין עד שהשתל ישתלב עם עצם הלסת, מה שנמשך בדרך כלל שלושה עד שישה חודשים. לאחר השתלבות השתל עם עצם הלסת, המטופל יכול להצמיד את כתר החרסינה לעמוד.

סיכום

ציר הזמן לביצוע השתלת שיניים לאחר עקירה תלוי במספר גורמים, ביניהם סוג העקירה ותהליך הריפוי. בדרך כלל, לוקח לפחות ארבעה עד שישה חודשים לעצם הלסת להחלים לאחר עקירה לפני שניתן להכניס שתל. בנוסף, חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך לטיפול ולהימנע מפעילות מאומצת ועישון במהלך תהליך הריפוי. לאחר שעצם הלסת החלימה, ניתן להניח את השתל, והמטופל יכול להצמיד את כתר החרסינה לעמוד שלושה עד שישה חודשים לאחר מכן.

שולחן

סוג חילוץ זמן ריפוי
חילוץ פשוט 4-6 חודשים
מיצוי כירורגי 6-12 חודשים

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן