דף הבית » מה ההבדל » כמה זמן לאחר נטילת דפו-פרוברה מקבלים מחזור?

כמה זמן לאחר נטילת דפו-פרוברה מקבלים מחזור?

כמה זמן לאחר נטילת דפו-פרוברה מקבלים מחזור?

צרו איתנו קשר

מה זה דפו-פרוורה?

Depo-Provera היא זריקת מניעה ארוכת טווח המונעת הריון עד שלושה חודשים. זה ניתן על ידי רופא או ספק שירותי בריאות אחר וניתן כזריקה תוך שרירית בזרוע או בישבן. זהו אמצעי מניעה מבוסס הורמונים המכיל צורה סינתטית של הורמון הפרוגסטין.

נושאים קשורים:

 

כמה זמן לאחר נטילת דפו-פרוברה מקבלים מחזור?

מתי לצפות לתקופה

רוב הנשים יקבלו מחזור בתוך שלושה עד שישה חודשים לאחר הזרקת ה-Depo-Provera האחרונה שלהן. חשוב לציין שהמחזור עשוי להיות לא סדיר או להיעדר במהלך השנה הראשונה לשימוש. חלק מהנשים עשויות שלא לקבל מחזור כלל בזמן השימוש ב-Depo-Provera.

סיבות לדחיית תקופות

ישנן מספר סיבות מדוע אישה עלולה לחוות עיכוב במחזור לאחר נטילת דפו-פרוורה. אלו כוללים:

  • מתח: מתח יכול להשפיע על ההורמונים בגוף, מה שעלול להוביל לדחיית מחזור או לחוסר מחזור.
  • שינויים במשקל: עלייה או ירידה במשקל יכולים להשפיע על רמות ההורמונים ויכולים להוביל לעיכוב או היעדר מחזור.
  • תרופות: תרופות מסוימות, כגון אנטיביוטיקה, יכולות להשפיע על רמות ההורמונים ויכולות להוביל לדחיית מחזור או להיעדר מחזור.

מתי לפנות לרופא

אם את נוטלת דפו-פרוורה במשך יותר משישה חודשים ולא קיבלת מחזור, חשוב לדבר עם הרופא שלך. הרופא שלך יכול לעזור לקבוע את סיבת העיכוב ולספק טיפול במידת הצורך.

סיכום

Depo-Provera היא זריקת מניעה ארוכת טווח המונעת הריון עד שלושה חודשים. רוב הנשים יקבלו מחזור בתוך שלושה עד שישה חודשים לאחר הזרקת ה-Depo-Provera האחרונה, אך חלקן עשויות לחוות מחזור מושהה או נעדרת. אם את נוטלת דפו-פרוורה במשך יותר משישה חודשים ולא קיבלת מחזור, חשוב לדבר עם הרופא שלך. למידע נוסף על כמה זמן לוקח לקבל מחזור לאחר נטילת Depo-Provera .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן