דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

מה זה אוביטרל?

Obitrel היא תרופה בעלת מרשם מותג המשמשת לטיפול בדיכאון. זהו סוג של תרופות נוגדות דיכאון המכונה מעכב ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיבי (SSRI). זה עובד על ידי הגדלת רמות הסרוטונין במוח. סרוטונין הוא כימיקל שעוזר לווסת את מצב הרוח שלך.

כיצד אוביטרל משפיע על בדיקות הריון?

אוביטרל יכול להשפיע על תוצאות בדיקת הריון ביתית. התרופה עלולה לגרום לתוצאה חיובית שגויה. המשמעות היא שהבדיקה עשויה להראות תוצאה חיובית גם אם אינך בהריון. הסיבה לכך היא שהתרופה מכילה הורמון הנקרא גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG). הורמון זה מיוצר גם במהלך ההריון.

מתי כדאי לעשות בדיקת הריון לאחר נטילת אוביטרל?

עדיף להמתין לפחות שבועיים לאחר נטילת אוביטרל לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית. זה ייתן לתרופה מספיק זמן לנקות את המערכת שלך. לאחר שבועיים, הורמון ה-hCG מהתרופה לא אמור להיות יותר קיים בגופך.

מה אם אעשה בדיקת הריון לפני שבועיים?

אם תבצע בדיקת הריון לפני שבועיים, ייתכן שהתוצאות לא יהיו מדויקות. הורמון ה-hCG מהתרופה עדיין עשוי להיות קיים בגוף שלך, מה שגורם לתוצאה חיובית שגויה. אם קיבלת תוצאה חיובית, עליך להמתין לפחות שבועיים ולאחר מכן לבצע בדיקה נוספת.

מה אם אקבל תוצאה שלילית?

אם אתה מקבל תוצאה שלילית, סביר להניח שהיא מדויקת. עם זאת, עדיין עדיף להמתין לפחות שבועיים לפני ביצוע הבדיקה. זה יבטיח שהורמון hCG מהתרופה אינו קיים עוד בגופך.

מתי עלי לראות רופא?

אם את מנסה להרות ולקחת אוביטרל, עדיף לדבר עם הרופא שלך לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט מתי לגשת לבדיקה ויכול גם לספק עצות כיצד להגדיל את הסיכוי שלך להיכנס להריון.

הרופא שלך יכול גם לספק הנחיות כיצד להפסיק בבטחה ליטול אוביטרל אם אתה מנסה להיכנס להריון. הפסקת התרופה בפתאומיות עלולה לגרום לתסמיני גמילה, לכן חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני ביצוע שינויים כלשהם.

סיכום

אם את מנסה להיכנס להריון, חשוב לדעת כיצד אוביטרל יכולה להשפיע על בדיקת הריון ביתית. התרופה מכילה הורמון הנקרא hCG, שעלול לגרום לתוצאה חיובית שגויה. עדיף להמתין לפחות שבועיים לאחר נטילת אוביטרל לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית. אם את מנסה להרות ולקחת אוביטרל, עדיף לדבר עם הרופא שלך לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן