דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

מהי החזרת עוברים?

החזרת עוברים היא טיפול פוריות הכולל הוצאת ביציות כירורגית מהשחלות של האישה. לאחר מכן הביציות מופרות במעבדה והעוברים המתקבלים מושתלים ברחם. החזרת עוברים משמשת לעתים קרובות בהפריה חוץ גופית (IVF) ובטכנולוגיות רבייה מסייעות אחרות.

כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

בדיקת הריון נעשית בדרך כלל כשבועיים לאחר החזרת העובר. הסיבה לכך היא שלוקח כשבועיים להשתלת העובר ברחם ולגוף לייצר את ההורמון hCG, שהוא ההורמון שמתגלה בבדיקת הריון.

למה לצפות לאחר החזרת עוברים

לאחר החזרת העובר, יומלץ לך לנוח מספר ימים. אתה עלול לחוות התכווצויות והכתמות, וזה נורמלי. כמו כן תתבקש להימנע מפעילות מאומצת, מיחסי מין, ומנטילת תרופות כלשהן שעלולות להשפיע על תהליך ההשתלה.

מתי לעשות בדיקת הריון

הרופא שלך כנראה ימליץ לך לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר החזרת העובר. הסיבה לכך היא שלוקח כשבועיים להשתלת העובר ברחם ולגוף לייצר את ההורמון hCG, שהוא ההורמון שמתגלה בבדיקת הריון.

למה לצפות מבדיקת ההריון

בדיקת ההריון תקבע אם העובר הושתל ברחם או לא. אם הבדיקה חיובית, זה אומר שהעובר הושתל ואתה בהריון. אם הבדיקה שלילית, זה אומר שהעובר לא הושתל ואתה לא בהריון.

מה לעשות לאחר בדיקת הריון שלילית

אם את מקבלת בדיקת הריון שלילית לאחר החזרת העובר, זה לא בהכרח אומר שאת לא בהריון. יתכן שלעובר לא היה מספיק זמן להשתלה או שהעובר לא היה בר-קיימא. אם קיבלת בדיקה שלילית, הרופא שלך עשוי לייעץ לך להמתין מספר ימים ולבצע בדיקה נוספת. אם גם הבדיקה השנייה שלילית, ייתכן שתצטרך לדון באפשרויות נוספות לטיפולי פוריות עם הרופא שלך.

משאבים נוספים

למידע נוסף על החזרת עוברים ובדיקות הריון, אנא צפו בסרטון הבא מ- YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן