דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן כדור הארץ סובב סביב השמש?

כמה זמן כדור הארץ סובב סביב השמש?

כמה זמן כדור הארץ סובב סביב השמש?

צרו איתנו קשר

מהו מסלול כדור הארץ סביב השמש?

כדור הארץ סובב סביב השמש במסלול אליפטי, כלומר המרחק בין כדור הארץ לשמש משתנה כל הזמן. המרחק הממוצע בין כדור הארץ לשמש ידוע כיחידה אסטרונומית (AU), והוא כ-93 מיליון מיילים (150 מיליון קילומטרים).

כמה זמן לוקח לכדור הארץ להקיף את השמש?

לכדור הארץ לוקח בערך 365.24 ימים לעשות מהפכה אחת שלמה סביב השמש. זו ידועה כשנה צדדית, והיא מעט ארוכה מהשנה הקלנדרית, שהיא 365 ימים. הימים הנוספים של 0.24 מתווספים כדי להסביר את מהירות המסלול של כדור הארץ, שהיא כ-66,700 מייל לשעה (107,000 קמ"ש).

מה זה הפריהליון והאפליון של כדור הארץ?

הנקודה במסלול כדור הארץ כשהיא הכי קרובה לשמש מכונה פריהליון, והנקודה שבה היא הכי רחוקה מכונה אפליון. הפריהליון של כדור הארץ מתרחש בתחילת ינואר, כאשר הוא נמצא במרחק של כ-91.5 מיליון מיילים (147.5 מיליון ק"מ) מהשמש. האפליון של כדור הארץ מתרחש בתחילת יולי, כאשר הוא נמצא במרחק של כ-94.5 מיליון מיילים (152.5 מיליון ק"מ) מהשמש.

מה ההבדל בין שנה צדדית לשנה קלנדרית?

שנה צדדית היא הזמן שלוקח לכדור הארץ לעשות מסלול שלם אחד סביב השמש, והוא בערך 365.24 ימים. שנה קלנדרית היא הזמן שלוקח לכדור הארץ לעשות מסלול שלם אחד סביב השמש, בתוספת יום נוסף כדי להסביר את מהירות המסלול של כדור הארץ. זו הסיבה שהשנה הקלנדרית היא 365 ימים, בעוד שהשנה הכוכבית מעט ארוכה יותר.

מהם מסלולי כוכבי הלכת האחרים סביב השמש?

גם כוכבי הלכת האחרים במערכת השמש שלנו מקיפים את השמש במסלולים אליפטיים. אורך המסלולים שלהם משתנה, כאשר לכמה כוכבי לכת לוקח יותר זמן מכדור הארץ לעשות מהפכה אחת שלמה. לדוגמה, למרקורי לוקח בערך 88 ימים לעשות מהפכה אחת, בעוד שלנפטון לוקח בערך 165 שנים. למידע נוסף על מסלולי כוכבי הלכת האחרים, בקר בדף מסלולי מערכת השמש של ויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן