דף הבית » הכי חם » כמה זמן יש לתת הודעה מוקדמת לפני פיטורים?

כמה זמן יש לתת הודעה מוקדמת לפני פיטורים?

צרו איתנו קשר

סוגי הודעות לפני פיטורים

כאשר עובד מפוטר, על המעסיק להודיע על הודעה מסוימת. הודעה זו ניתנת בדרך כלל באחת משתי דרכים: בעל פה או בכתב. הודעה מילולית ניתנת בדרך כלל כאשר עובד מפוטר לאלתר או תוך מספר ימים. הודעה בכתב ניתנת בדרך כלל כאשר עובד מפוטר לאחר פרק זמן ארוך יותר.

נושאים קשורים:

 

כמה זמן צריך לתת הודעה מוקדמת?

גובה ההודעה שיש לתת תלויה במשך הזמן בו הועסק העובד. ככלל, ככל שהעובד הועסק זמן רב יותר, כך יש להודיע יותר. כך למשל, לעובד שהועסק פחות משנה יש לתת הודעה מוקדמת של שבוע לפחות, בעוד שעובד המועסק יותר משנה חייב לקבל הודעה מוקדמת של שבועיים לפחות.

דרישות הודעה לעובדים עם יותר מחמש שנות שירות

לעובדים המועסקים יותר מחמש שנים יש לתת הודעה מוקדמת של ארבעה שבועות לפחות. במקרים מסוימים, המעסיק עשוי להידרש למתן הודעה נוספת, בהתאם לגיל העובד ומשך השירות. כך למשל, לעובד שגילו מעל 45 ומועסק יותר מ-10 שנים יש לתת הודעה מוקדמת של שישה שבועות לפחות.

דרישות הודעה לעובדים עם נסיבות מיוחדות

במקרים מסוימים, עובדים עשויים להיות זכאים להודעה נוספת אם יש להם נסיבות מיוחדות. כך למשל, עובדת בהריון או מוגבלת עשויה להיות זכאית להודעה נוספת. כמו כן, עובד החבר באיגוד עשוי להיות זכאי להודעה נוספת, בהתאם לתנאי חוזה האיגוד.

סיכום

כאשר עובד מפוטר, על המעסיק לתת הודעה מסויימת. גובה ההודעה שיש לתת תלויה במשך הזמן בו הועסק העובד. במקרים מסוימים, עובדים עשויים להיות זכאים להודעה נוספת אם יש להם נסיבות מיוחדות. חשוב למעסיקים להבין את חובותיהם החוקיות בכל הנוגע למתן הודעה לפני פיטורים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן