דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן יכולים להימשך צירים לא סדירים?

כמה זמן יכולים להימשך צירים לא סדירים?

כמה זמן יכולים להימשך צירים לא סדירים?

צרו איתנו קשר

מהן התכווצויות לא סדירות?

התכווצויות לא סדירות, הידועות גם בשם התכווצויות ברקסטון היקס, הן התכווצויות רחם ללא כאב המתרחשות במהלך ההריון. הם מורגשים בדרך כלל בבטן ויכולים להיחשב בטעות ככאבי צירים. עם זאת, בניגוד לכאבי לידה, התכווצויות לא סדירות אינן קשורות להרחבת צוואר הרחם ולמחיקה.

מה גורם להתכווצויות לא סדירות?

הסיבה המדויקת להתכווצויות לא סדירות אינה ידועה. עם זאת, מאמינים שהם נגרמים על ידי מתיחה והתכווצות של הרחם כהכנה ללידה. גורמים נוספים שעשויים לתרום להתכווצויות לא סדירות כוללים התייבשות, מתח ופעילות גופנית.

כמה זמן יכולים להימשך צירים לא סדירים?

צירים לא סדירים יכולים להימשך בין מספר שניות למספר דקות. הם יכולים להתרחש באופן ספורדי לאורך היום או בצברים. חשוב לציין כי צירים לא סדירים אינם סימן ללידה ואינם גורמים להרחבת צוואר הרחם או למחיקה.

מתי כדאי לפנות לטיפול רפואי?

חשוב לפנות לספק שירותי הבריאות שלך אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים:

  • צירים קבועים המתרחשים כל 10 דקות או פחות
  • התכווצויות שנמשכות יותר מדקה אחת
  • דימום נרתיקי
  • דליפת נוזלים מהנרתיק
  • כאבי בטן עזים

כיצד ניתן לטפל בהתכווצויות לא סדירות?

הדרך הטובה ביותר לטפל בצירים לא סדירים היא מנוחה. נסה לשכב על צד שמאל ולשתות הרבה נוזלים. אתה יכול גם לעשות אמבטיה חמה או להשתמש בכרית חימום על הבטן. אם הצירים נמשכים, צור קשר עם הרופא שלך להערכה נוספת.

מתי כדאי להתקשר לרופא?

אם אתה חווה אחד מהתסמינים שהוזכרו לעיל, פנה מיד לספק שירותי הבריאות שלך. חשוב לפנות לטיפול רפואי אם אתה מודאג לגבי בריאותך או אם הצירים הופכים תכופים או חזקים יותר.

סיכום

התכווצויות לא סדירות הן התכווצויות רחם ללא כאב המתרחשות במהלך ההריון. הם יכולים להימשך בין כמה שניות למספר דקות ויכולים להתרחש באופן ספורדי לאורך היום. חשוב לפנות לרופא אם הצירים הופכים תכופים יותר או חזקים יותר. למידע נוסף, בקר בדף ויקיפדיה על התכווצויות ברקסטון היקס .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן