דף הבית » חדש » כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

צרו איתנו קשר

מהן שיני בינה?

שיני בינה הן הסט השלישי והאחרון של שיניים טוחנות שרוב האנשים מקבלים בסוף שנות העשרה או תחילת שנות העשרים לחייהם. הם נקראים כי הם מופיעים הרבה יותר מאוחר משיניים אחרות, כאשר אדם מבוגר יותר ו (בתקווה) חכם יותר. שיני בינה יכולות לגרום למגוון של בעיות, החל מצפיפות שיניים אחרות ועד להשפעה. במקרים אלו, ייתכן שיהיה צורך להסיר שיני בינה.

נושאים קשורים:

כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

הכאב הקשור לעקירת שן בינה משתנה מאדם לאדם. זה יכול לנוע בין קל לחמור, תלוי במורכבות החילוץ. ככלל, הכאב אמור להתחיל להתפוגג תוך מספר ימים. עם זאת, יכול לקחת עד שבוע או שבועיים עד שהכאב יעבור לחלוטין.

שיכוך כאבים לאחר עקירת שן בינה

סביר להניח שרופא השיניים שלך ירשום תרופות נגד כאבים כדי לעזור לנהל את אי הנוחות לאחר עקירת שן הבינה שלך. חשוב ליטול את התרופה לפי ההוראות ולפעול לפי הוראות רופא השיניים שלך לטיפול בבית. זה יכול לכלול מריחת קרח על האזור, נטילת משככי כאבים ללא מרשם ושטיפת הפה עם מי מלח חמימים.

זמן החלמה לאחר עקירת שן בינה

זמן ההחלמה לאחר עקירת שן בינה יכול להשתנות מאדם לאדם. ברוב המקרים, לוקח לאזור כשבוע להחלים לחלוטין. במהלך תקופה זו, חשוב להימנע מפעילות מאומצת ולפעול לפי הוראות רופא השיניים שלך לטיפול בבית. זה יכול לכלול הימנעות ממזונות מסוימים, צחצוח בעדינות והימנעות מעישון.

מתי לפנות לרופא לאחר עקירת שן בינה

חשוב לפנות לרופא השיניים שלך אם אתה נתקל באחד מהדברים הבאים לאחר עקירת שן בינה:

  • כאב חמור
  • חום
  • דימום מוגזם
  • נְפִיחוּת
  • אוֹדֶם

ייתכן שרופא השיניים שלך יצטרך להתאים את תוכנית הטיפול שלך או לרשום תרופות נוספות. חשוב לפנות לרופא השיניים שלך אם אתה חווה אחד מהתסמינים לעיל.

סיכום

עקירת שן בינה עלולה לגרום לכאב ואי נוחות. עם זאת, הכאב אמור להתחיל להתפוגג תוך מספר ימים והאזור אמור להחלים לחלוטין תוך שבוע. חשוב ליטול תרופות נגד כאבים לפי ההוראות ולפעול לפי הוראות רופא השיניים שלך לטיפול בבית. אם אתה חווה כאב חמור, חום, דימום מוגזם, נפיחות או אדמומיות, פנה מיד לרופא השיניים שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן