דף הבית » אנציקלופדיה » כמה זמן הירח מקיף את כדור הארץ?

כמה זמן הירח מקיף את כדור הארץ?

צרו איתנו קשר

מהו מסלול הירח?

הירח מקיף את כדור הארץ במסלול אליפטי, ולוקח 27.3 ימים להשלים מסלול שלם אחד. זה ידוע כחודש צדדי, וזה הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום בשמים ביחס לכוכבים. מסלול הירח אינו מעגלי לחלוטין, אלא נמתח מעט לצורה אליפסה. זו הסיבה שנראה שהירח נע מהר יותר כשהוא קרוב יותר לכדור הארץ, ולאט יותר כשהוא רחוק יותר.

כיצד משפיע מסלול הירח על כדור הארץ?

מסלול הירח משפיע על כדור הארץ בדרכים רבות. לדוגמה, כוח המשיכה של הירח משפיע על הגאות והשפל על פני כדור הארץ, וגורם לשני גאות ושפל בכל יום. מסלול הירח משפיע גם על אורך היום. כשהירח מקיף את כדור הארץ, כוח המשיכה שלו מושך את סיבוב כדור הארץ, ומאט אותו בכ-2 אלפיות שניות למאה. זה ידוע כאפקט האצת גאות ושפל.

מהם האפוגיים והפריג'ים של הירח?

מסלולו של הירח אינו מעגלי לחלוטין, ולכן המרחק שלו מכדור הארץ משתנה עם הזמן. הנקודה במסלול הירח שבה הוא הכי רחוק מכדור הארץ ידועה כאפוג'י, והנקודה שבה הוא הכי קרוב ידועה כפריג'י. האפוגיה של הירח נמצאת במרחק של כ-405,500 קילומטרים מכדור הארץ, והפריג' שלו כ-363,300 קילומטרים.

מהו החודש הסינודי של הירח?

גם מסלול הירח משפיע על שלביו. הזמן שלוקח לירח לעבור מירח מלא אחד לאחר מכונה החודש הסינודי, והוא מעט ארוך יותר מהחודש הכוכבי. החודש הסינודי הוא 29.5 ימים, וזה הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לשמש.

מהם ליקוי ירח?

ליקוי ירח מתרחש כאשר הירח עובר דרך הצל של כדור הארץ. זה קורה כשהירח נמצא באותו מישור כמו כדור הארץ והשמש, והוא נמצא בצל כדור הארץ. ליקוי ירח יכול להתרחש רק במהלך ירח מלא, והם יכולים להימשך עד שלוש שעות.

סיכום

הירח מקיף את כדור הארץ במסלול אליפטי, ולוקח 27.3 ימים להשלים מסלול שלם אחד. זה משפיע על הגאות והשפל, על אורך היום ועל שלבי הירח. האפוגיה של הירח נמצאת במרחק של כ-405,500 קילומטרים מכדור הארץ, והפריג' שלו כ-363,300 קילומטרים. ליקוי ירח יכול להתרחש רק במהלך ירח מלא, והם יכולים להימשך עד שלוש שעות. למידע נוסף על מסלול הירח והשפעותיו על כדור הארץ, עיין בסרטון YouTube זה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן