דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן דגים טריים יכולים להיות במקרר? | טיפים ועצות

כמה זמן דגים טריים יכולים להיות במקרר? | טיפים ועצות

כמה זמן דגים טריים יכולים להיות במקרר? | טיפים ועצות

צרו איתנו קשר

כמה זמן דגים טריים יכולים להיות במקרר?

ניתן לשמור דגים טריים במקרר עד יומיים. לאחר זמן זה, יש לבשל או להקפיא את הדג לשימוש עתידי. כדי להבטיח שהדג שלך יישאר טרי זמן רב ככל האפשר, יש כמה טיפים ועצות שעליך לעקוב אחריהם.

טיפים לאחסון דגים טריים במקרר

כאשר מאחסנים דגים טריים במקרר, חשוב לשמור על טמפרטורה עקבית. הטמפרטורה האידיאלית לאחסון דגים היא בין 32-40 מעלות צלזיוס (0-4 מעלות צלזיוס). אם הטמפרטורה חמה מדי, הדג יתקלקל במהירות.

חשוב גם לאחסן את הדג בכלי אטום או לעטוף אותו בניילון. זה יעזור למנוע מהדג להתייבש וגם ימנע ריחות מלזהם מזונות אחרים במקרר.

איך לדעת אם הדג התקלקל

אם אינכם בטוחים אם הדג התקלקל, ישנם מספר סימנים שתוכלו לחפש. לדג צריך להיות ריח עדין ורענן. אם יש לו ריח חמוץ או דגי, סביר להניח שהוא התקלקל ויש לזרוק אותו. גם הבשר צריך להיות מוצק ולא רזי או דביק. אם הבשר רך או דהוי, סביר להניח שהוא התקלקל ויש לזרוק אותו.

איך להקפיא דגים טריים

אם לא מתכוונים לבשל את הדג תוך יומיים, עדיף להקפיא אותו לשימוש עתידי. כדי להקפיא דגים טריים, עטפו אותו היטב בניילון נצמד או בכלי אטום. סמן את האריזה בתאריך וסוג הדג. ניתן לשמור את הדג במקפיא עד שלושה חודשים.

טיפים להפשרת דגים קפואים

כאשר אתם מוכנים לבשל את הדג הקפוא, חשוב להפשיר אותו כמו שצריך. הדרך הטובה ביותר להפשיר דגים קפואים היא להכניס אותו ללילה במקרר. זה יאפשר לדג להפשיר לאט ובאופן שווה. אפשר גם להפשיר את הדג במים קרים, אבל יש לעשות זאת רק לכמה דקות בכל פעם.

טיפים לבישול דגים טריים

כשמבשלים דגים טריים, חשוב להשתמש בשיטת הבישול הנכונה. הדרך הטובה ביותר לבשל דג טרי היא לאפות, לצלות או לצלות אותו. זה יעזור לאטום את הטעם ולשמור על לחות הדג. הימנעו מטיגון דג טרי בשמן עמוק, שכן הדבר עלול להפוך אותו לשמנוני וגם לגרום לו לאבד את טעמו.

סיכום

ניתן לשמור דגים טריים במקרר עד יומיים. כדי להבטיח שהדג שלך יישאר טרי זמן רב ככל האפשר, חשוב לשמור על הטמפרטורה עקבית ולאחסן את הדג בכלי אטום. אם לא מתכוונים לבשל את הדג תוך יומיים, עדיף להקפיא אותו לשימוש עתידי. כשמבשלים דגים טריים, חשוב להשתמש בשיטת הבישול הנכונה. למידע נוסף, בקר בדף ויקיפדיה בנושא דגים כאוכל .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן