דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן בשר מופשר יכול להיות במקרר?

כמה זמן בשר מופשר יכול להיות במקרר?

כמה זמן בשר מופשר יכול להיות במקרר?

צרו איתנו קשר

מהו בשר מופשר?

בשר מופשר הוא בשר שהוצא מהמקפיא ואפשר להפשיר, באופן טבעי או בעזרת מיקרוגל או שיטה אחרת. חשוב להבין את ההבדל בין בשר מופשר לקפוא, שכן לשניהם דרישות אחסון והנחיות בטיחות שונות.

נושאים קשורים:

 

כמה זמן בשר מופשר יכול להיות במקרר?

בשר מופשר ניתן לאחסן בבטחה במקרר עד ארבעה ימים. לאחר זמן זה, יש לבשל או להקפיא את הבשר. חשוב לציין שכלל ארבעת הימים חל על כל סוגי הבשר, כולל בשר בקר, חזיר, עוף ודגים. בנוסף, יש להשליך את כל השאריות לאחר ארבעה ימים.

טיפים להפשרה בטוחה של בשר

בעת הפשרת בשר, חשוב לעקוב אחר הנחיות טיפול בטוח במזון כדי למנוע מחלות הנישאות במזון. הנה כמה טיפים להפשרה בטוחה של בשר:

1. להפשיר בשר במקרר

הדרך הבטוחה להפשיר בשר היא במקרר. שיטה זו אורכת זמן רב יותר משיטות אחרות, אך היא מונעת צמיחה של חיידקים. חשוב להניח את הבשר במיכל או בצלחת כדי למנוע טפטוף של מיצים על מאכלים אחרים.

2. להפשיר בשר במים קרים

אם צריך להפשיר בשר במהירות, אפשר להשתמש במים קרים. מניחים את הבשר בשקית ניילון סגורה ומטבולים אותו במים קרים. החלף את המים כל 30 דקות כדי להבטיח שהמים יישארו קרים. אין להשתמש בשיטה זו עבור חתיכות בשר גדולות, שכן הפשרה עשויה להימשך זמן רב.

3. להפשיר בשר במיקרוגל

אם צריך להפשיר בשר במהירות, אפשר להשתמש במיקרוגל. הקפידו למלא אחר הוראות היצרן להפשרת בשר במיקרוגל. חשוב לבשל את הבשר מיד לאחר ההפשרה, מכיוון שחלק מהאזורים עלולים להתחיל להתבשל בתהליך ההפשרה.

טיפים לאחסון בשר מופשר

לאחר שהפשרתם את הבשר, חשוב לאחסן אותו כראוי כדי למנוע מחלות הנישאות במזון. להלן כמה טיפים לאחסון בטוח של בשר מופשר:

1. אחסן בשר בחלק הקר ביותר של המקרר

החלק הקר ביותר של המקרר הוא בדרך כלל המדף התחתון. זהו המקום הטוב ביותר לאחסון בשר מופשר, מכיוון שהוא יעזור לשמור על טמפרטורה בטוחה של הבשר. בנוסף, חשוב לאחסן את הבשר בכלי אטום או בצלחת כדי למנוע טפטוף של מיצים על מזונות אחרים.

2. השתמש בבשר מופשר תוך ארבעה ימים

חשוב להשתמש בבשר מופשר תוך ארבעה ימים. לאחר זמן זה, יש לבשל או להקפיא את הבשר. בנוסף, יש להשליך את כל השאריות לאחר ארבעה ימים.

3. להקפיא בשר מופשר לאחסון לטווח ארוך

אם אינכם מתכננים להשתמש בבשר המופשר תוך ארבעה ימים, עדיף להקפיא אותו לאחסון ארוך טווח. זה יעזור למנוע צמיחה של חיידקים ולהבטיח שהבשר בטוח לאכילה.

סיכום

בשר מופשר ניתן לאחסן בבטחה במקרר עד ארבעה ימים. חשוב להקפיד על הנחיות טיפול בטוח במזון בעת הפשרה ואחסון בשר כדי למנוע מחלות הנישאות במזון. בנוסף, חשוב להשתמש בבשר מופשר תוך ארבעה ימים או להקפיא אותו לאחסון לטווח ארוך יותר.

למידע נוסף על איך להפשיר ולאחסן בבטחה בשר, בדוק את הסרטון הזה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן